شناسهٔ خبر: 130037 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:

افزایش ۵۹ درصدی تردد در محورهای مواصلاتی اردبیل

تردد جاده ای معاون وزیر راه و شهرسازی از افزایش ۵۹ درصدی تردد در محورهای مواصاتی اردبیل از ۲۴ اسفند گذشته تا سوم فروردین سال نو خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ازاردبیل، داریوش امانی عصر جمعه در بازدید از محورهای مواصلاتی استان اردبیل با بیان اینکه اردبیل جزو پرترددترین استان‌ها است، گفت: اردبیل در تردد بین استانی شاخص اول کشور را دارد و از لحاظ ورودی و خروجی تا امروز ۱۵ هزار وسایل نقلیه هم ورود داشته و هم خروج که نسبت به سال گذشته ۵۹ درصد افزایش داشته است.

وی بیان کرد: در کل کشور ۱۹ میلیون و ۲۶۶ هزار تردد وسایل نقلیه تا به امروز به ثبت رسیده که خوشبختانه بر اساس پیش بینی‌های سازمان راهداری امسال افزایش سفر را شاهد بودیم و ۱۱ درصد نسبت به سال گذشته افزایش سفر داشتیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به راه‌اندازی پویش همراهان سفر تصریح کرد: در سال گذشته این پویش را به صورت نمادین در ۱۰ نقطه کشور اجرایی کردیم که بعد از بررسی داده‌ها و تحلیلی که صورت گرفت مشخص شد که این پویش در نگه‌داشت مسافران در مجتمع‌های خدمات رفاهی بسیار تأثیرگذار بوده است.

امانی افزود: امسال براساس برنامه‌ریزی این پویش از ۱۰ نقطه به ۱۰۰ نقطه افزایش یافته است که طبق رضایتمندی مسافران و مجتمع‌داران و راهداری‌های محل استقرار سال آینده اگر امکانات و اعتبارات اجازه دهد قطعاً با مقیاس بالاتر در ۹۸۰ نقطه که مجتمع خدماتی داریم این پویش را اجرایی خواهیم کرد.

‌وی با بیان اینکه در قالب پویش همراهان سفر ایمن ضمن آموزش‌های ترافیکی لازم به خانواده‌ها، نشاطی همگانی را با اجرای برنامه‌هایی متنوع در زمینه‌های مختلف هنری برای کاربران جاده‌ای ارائه می‌شود، افزود: از مردم و مسافران نوروزی تقاضا داریم هرگونه شکایت خود در خصوص جابجایی مسافر و عملکرد شرکت‌ها را برای رسیدگی از طریق سامانه ۱۴۱ اطلاع دهند.