شناسهٔ خبر: 130342 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

رئیس کمیته گردشگری دریایی استان خوزستان خبر داد:

تردد بیش از ۳۰۷ هزار نفر از ایستگاه‌های گردشگری دریایی خوزستان در ۵ روز نخست تعطیلات نوروزی

بازدید مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان گفت: بیش از ۳۰۷ هزار نفر از مسافران نوروزی و کاروان راهیان نور از امکانات گردشگری دریایی ایمن استان خوزستان در ۵ روز نخست ایام تعطیلات نوروزی بهره‌مند شدند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از سازمان بنادر و دریانوردی، بهروز آقائی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به بازدید ۳۰۷ هزار و ۷۵۹ نفر از ایستگاه‌های مجاز و ایمن دریایی در سطح استان خوزستان،  گفت: ۲۵۰ هزار نفر از هموطنان در قالب کاروانیان راهیان نور از یادمان‌های عملیاتی دوران دفاع مقدس با استفاده از شناورهای مجاز که به این منظور تدارک دیده شده است، بازدید کرده‌اند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به تمهید و پیاده‌سازی تمامی امکانات و الزامات به منظور ارتقاء سطح ایمنی گردشگری دریایی در ایستگاه‌های نه‌گانه در بنادر خوزستان از توزیع ۱۲۰۰ جلیقه برای حفاظت از جان گردشگران دریایی در بازه مذکور خبر داد.

وی در ادامه با اشاره به ایجاد ظرفیت مسافری دریایی ایمن به میزان ۴۳۰۰ نفر در روز در سال جاری گفت: از این میزان ظرفیت ۳۰۰۰ مسافر در روز  با بهره‌گیری از امکانات ایمن بندر صیادی بحرکان فراهم و ۱۳۰۰ نفر نیز با تمهید زمینه فعالیت بخش خصوصی ضمن تأمین یک فروند کشتی تفریحی در اسکله  بندر امام خمینی(ره) حاصل شده است.

رئیس کمیته گردشگری دریایی استان خوزستان، تعیین و شناسایی ۱۵ نقطه گردشگری دریایی ایمن، فعالسازی و تمهید ۹ ایستگاه دریایی در بنادر خوزستان  و پایش مستمر فعالیت‌های گردشگری با استقرار پایگاه‌های جستجو نجات دریایی و اطلاع رسانی محیطی و آگاهی‌بخشی به گردشگران برای تماس با شماره تلفن شبانه‌روزی نجات دریایی ۱۵۵۰  از اهم اقدمات این کمیته با هدف ارتقاء ایمنی دریایی عنوان کرد. 

آقائی پارک ساحلی مجیدیه و اسکله صیادی خورسمایلی در ماهشهر، پارک ساحلی و مجتمع بندری در بندر امام خمینی(ره)، اسکله‌های یک الی ۴ و جزیره مینو در بندر خرمشهر و اسکله صیادی بحرکان را از جمله ایستگاه‌های فعال گردشگری در ایام تعطیلات نوروزی عنوان کرد که روزانه شاهد استقبال تعداد قابل‌توجهی از هموطنان به منظور استفاده از امکانات گردشگری در آن است.

وی با اشاره به ظرفیت مهیای گردشگری دریایی که در ایام تعطیلات نوروزی به خوبی شکوفا می‌شود، خاطرنشان کرد: این ظرفیت مهیا می‌تواند با جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی توانمند به امکانات دائمی و متناسب برای تمام فصول مبدل شود از این رو تلاش‌ها برای معرفی و جلب سرمایه‌گذاری با هم‌افزایی تمامی دستگاه‌های اجرایی ذیربط می‌باید در دستور کار قرار گیرد.