شناسهٔ خبر: 130343 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان خبر داد:

تردد بیش از ۲۰۰ هزار مسافر در بزرگترین بندر مسافری ایران

بندر هرمزگان مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: ۲ میلیون و ۳۹۹ هزار و ۷۱۵ مسافر و گردشگر از زمان اجرای طرح سفرهای دریایی در این استان رفت ‌و ‌آمد کردند که طی این مدت ۹ درصد افزایش جابجایی مسافر به ثبت رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از سازمان بنادر و دریانوردی، "حسین عباس‌نژاد" مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در تشریح آمار سفرهای دریایی این استان، اظهار کرد: از ابتدای اجرای این طرح تا پایان ششمین روز از فروردین ماه ۲ میلیون و ۳۵ هزار و ۴۳۷ نفر مسافر و ۳۶۴ هزار و ۲۷۸ گردشگر در جزایر استان رفت و آمد کردند.  

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به جابجایی ۵۴ هزار و ۸۰۷ شناور مسافری و گردشگری نیز بین جزایر استان بیان کرد: همچنین طی این مدت ۴۰۶هزار و ۳۴۰ دستگاه خودرو نیز از طریق شناورهای لندینگ کرافت از سرزمین اصلی به مقصد جزایر قشم و کیش و بالعکس جابجا شده‌ که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۶ درصد افزایش را به دنبال داشته است. 

 رییس کمیته خدمات حمل و نقل سفرهای دریایی هرمزگان، میزان جابه‌جایی مسافر از مسیر بنادر پل و لافت به سرزمین اصلی را ۶۶۸ هزار و ۵۵ و میزان تردد خودرو را  ۱۷۹ هزار و ۸۷۵ دستگاه اعلام کرد و افزود: طی این مدت پنج هزار و ۳۸۳ شناور مسافری نیز ازهمین مسیر جابجا شده است.   

عباس‌نژاد گفت: در این مدت نیز ۲۰۰ هزار و ۲۷۶ نفر مسافر از بندر شهید حقانی، ۱۷۵ هزار و ۸۹۸ نفر از اسکله ذاکری قشم، ۷۹هزار و ۳۹۷ نفر از بندر چارک و ۸۰۰ نفر نیز از بندر شهید باهنر تردد کرده‌اند.  

وی اضافه کرد: از ابتدای طرح سفرهای دریایی تا پایان روز ششم فروردین ماه جاری، ۱۵هزار و ۴۵۵ نفر مسافر،  چهارهزار و ۷۴۷ دستگاه خودرو و ۱۵۷ شناور مسافری از طریق بندر آفتاب به جزیره کیش رفت و آمد کرده‌اند.

رییس کمیته خدمات حمل و نقل سفرهای دریایی هرمزگان خاطرنشان کرد: در ایام طرح سفرهایی دریایی نوروز امسال، ۳۵ فروند شناور مسافربری استاندارد از مقصد بندر شهید ذاکری قشم، به جزایر هرمز، لارک و بر عکس با سه هزار و ۶۸۴ صندلی درحال فعالیت هستند. 

طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروزی سال ۱۴۰۲ از روز ۲۵ اسفند سال گذشته آغاز و تا روز ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ادامه دارد.