شناسهٔ خبر: 131913 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

هوای زمستانی در روزهای پایانی بهار/ دمای هوا در دیزین به منفی ۳ درجه رسید

برف بهاری صبح امروز کمینه دمای هوا در حداقل ۱۰ شهر و ایستگاه هواشناسی کشور به زیر صفر درجه سلسیوس رسید و ایستگاه «دیزین بالا» در البرز با کمینه دمای منفی ۳.۳ درجه، سردترین شهر کشور شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ایستگاه «دیزین بالا» در البرز با کمینه دمای منفی ۳.۳ درجه، سردترین شهر کشور شد و پس از دیزین به ترتیب ایستگاه‌های «بویین میان دشت» در اصفهان با دمای منفی ۲.۷،‌ «خلخال» در اردبیل منفی ۱.۹، فیروزکوه(آلودگی) در تهران منفی ۱.۸ و سراب در آذربایجان شرقی با دمای منفی ۱.۷ سردترین شهرهای کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

الگوهای پیش‌یابی نشان می‌دهد که کمینه دمای هوا در این مناطق طی فردا تغییرات شدیدی نخواهد داشت اما در برخی مناطق استان‌های شرقی امروز و فردا روند تغییرات دمایی، کاهشی است.

علاوه بر این برای دوشنبه در برخی نقاط استان‌های کرمان، خراسان‌جنوبی، سیستان‌وبلوچستان، شمال هرمزگان و سه‌شنبه در برخی مناطق کرمان، سیستان‌وبلوچستان، شمال هرمزگان و فارس در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، گاهی گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش سازمان هواشناسی، همچنین دوشنبه برای برخی نقاط شمال‌غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی، گیلان، مازندران،‌ ارتفاعات البرز مرکزی و برخی نقاط خراسان رضوی رگبار پراکنده، ‌گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.