شناسهٔ خبر: 135130 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

در بازدید میدانی از محل احداث جایگاه سوخت فرودگاه شهدای کلاله مطرح شد؛

عملیات اجرایی احداث جایگاه سوخت فرودگاه شهدای کلاله به‌زودی آغاز می‌شود

فرودگاه کلاله بازدید میدانی از محل احداث جایگاه سوخت فرودگاه شهدای کلاله در شرق استان گلستان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، مدیرکل فرودگاه‌های استان گلستان و جمعی دیگر از مدیران استانی و شهرستانی آغاز عملیات اجرایی احداث جایگاه سوخت فرودگاه شهدای کلاله مطرح شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی بازدید میدانی از محل احداث جایگاه سوخت فرودگاه شهدای کلاله در شرق استان گلستان با حضور سیدمهدی مهیائی معاون هماعنگی امور عمرانی استاندار، علی اکبر نژادعلی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، علی متانت مدیرکل فرودگاه‌های استان گلستان و جمعی دیگر از مدیران استانی و شهرستانی انجام شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در حاشیه این بازدید اظهار داشت: پیش بینی ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی دولت سیزدهم برای این پروژه به منظور تکمیل مهمترین حلقه در زنجیره این فرودگاه، امیدها را برای رونق دوباره یکی از مهمترین ناوگان‌های عمومی در حوزه مسافر و بار در شرق استان گلستان زنده کرد.

معاون استاندار نیز ضمن اشاره به موقعیت حساس این فرودگاه که در مجاورت پارک ملی گلستان واقع شده و نیز ضرورت صیانت از جنگل‌های هیرکانی در زمان آتش‌سوزی و استقرار بالگرد اطفای حریق در این فرودگاه، بر تسریع در اجرای این مطالبه چندین ساله مردم شرق گلستان تاکید کرد.

وی اضافه کرد: جایگاه سوخت این فرودگاه شامل ابنیه، سایه بان، واحدهای سوخت رسان و مخازن است که تلاش می‌کنیم در کمترین زمان ممکن احداث شده و به بهره‌برداری برسد.

معاون استاندار افزود: مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال از این اعتبار توسط شرکت فرودگاه‌های کشور و ۲۰۰ میلیارد ریال آن توسط شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران تامین خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه گرگان مهیائی در پایان ابراز امیدواری کرد: مشکلات فنی در اجرای جایگاه سوخت فرودگاه بررسی و رفع شده و به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی آن؛ با اعتبار تخصیصی ۴۵۰ میلیارد ریال (از محل اعتبارات سفر ریاست محترم جمهور به استان) توسط شرکت ملی پخش فرآورده ای نفتی وزارت نفت خواهیم بود.