شناسهٔ خبر: 135212 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

صبح امروز انجام شد؛

استقبال وزیر راه و شهرسازی از هیأت عالی رتبه ترکمنستان

رئیس مجلس ترکمنستان وزیر راه و شهرسازی و رئیس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ترکمنستان صبح امروز در مهرآباد از هیأت عالی رتبه ترکمنستانی به ریاست رئیس خلق مصلحتی و رهبر ملی این کشور استقبال کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش رئیس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ترکمنستان، صبح امروز سه شنبه از قربان‌قلی بردی محمداف رئیس خلق مصلحتی و رهبر ملی ترکمنستان در مهرآباد استقبال کرد.

بذرپاش در بدو ورود هیأت ترکمنستانی ضمن ابراز خرسندی و خوشامدگویی، بیان داشت: حضور هیأت عالی رتبه ترکمنستان و برگزاری دیدارها و مذاکرات برنامه ریزی شده این سفر، نوید بخش توسعه راهبردی دوکشور خواهد بود.

وی افزود: موضوعات مورد بحث و بررسی بین دو طرف در خصوص ترانزیت و کریدورهای بین المللی، انرژی، صادرات محصولات کشاورزی، برق و حوزه سرمایه گذاری و دیگر موارد در این سفر مورد مذاکره قرار خواهد گرفت.

رئیس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ترکمنستان تصریح کرد: در این سفر اعضای هیأت ترکمنستانی با وزرا و مقامات عالی رتبه ایرانی به صورت جداگانه دیدار و مذاکره خواهند کرد.

قربان‌قلی بردی محمداف نیز در بدو ورود با اشاره به اینکه در این سفر مذاکرات خوبی شکل خواهد گرفت، ابراز امیدواری کرد که در دیدار با مقامات ایرانی زمینه توسعه روابط بیش از پیش فراهم شود.

امروز وزیر راه و شهرسازی کشورمان با رئیس آژانس حمل ونقل و ارتباطات وابسته به کابینه وزرای ترکمنستان دیدار و مذاکره جداگانه خواهد داشت.

استقبال وزیر راه و شهرسازی از هیأت عالی رتبه ترکمنستان