شناسهٔ خبر: 135834 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران خبر داد؛

اعزام بیش از ۲۵ هزار زائر خانه خدا در ۱۵ روز نخست عملیات حج

محمد حبيب‎الهي برزی مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از اعزام ۲۵ هزار و ۳۵ زائر خانه خدا در ۱۵ روز نخست عملیات حج تمتع ۱۴۰۲ خبرداد.

محمد حبیب‌الهی مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از اعزام ۲۵ هزار و ۳۵ زائر خانه خدا در ۱۵ روز نخست عملیات حج تمتع ۱۴۰۲ خبرداد.

حبیب‌الهی در این خصوص اظهار کرد: از ۳ خرداد تا ۱۷ خردادماه، ۱۰۷ پرواز از ۱۱ فرودگاه تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها به سرزمین وحی انجام شده است.

وی افزود: از تعداد پروازهای انجام شده به کشور عربستان، ۸۲ پرواز به مدینه منوره و ۲۵ پرواز به جده انجام شده است.

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها ضمن اشاره به پروازهای روز گذشته، گفت: در تاریخ ۱۶ خرداد، شاهد اعزام دو هزار و ۳۴۶ زائر خانه خدا از فرودگاه‌های بیرجند، مشهد، شیراز و ارومیه بودیم. این در حالی است که بیشترین پرواز متعلق به فرودگاه شیراز با ۳ پرواز بود.

حبیب‌الهی با بیان اینکه از قبل از آغاز عملیات حج تمتع هماهنگی‌های لازم میان عوامل حج برقرار بوده است، تصریح کرد: از تجربیات سال‌های گذشته نهایت بهره را برده‌ایم و تمامی دستگاه‌های دخیل در این عملیات خداپسندانه، فقط به رضایت الهی و زائران خانه خدا اندیشیده‌اند.

وی تأکید کرد: در طول عملیات حج تمتع، هیچ‌ خللی در پروازهای روزانه و عبوری ایجاد نشده و تمامی کارکنان شرکت فرودگاه‌ها در بخش‌های مختلف با ایثار و تعهد مثال زدنی خود، پای کار مردم ایستاده‌اند.

این مقام مسئول درخصوص عملیات اربعین نیز عنوان کرد: با هماهنگی معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی جلسات مربوط به این عملیات بزرگ نیز آغاز و شرح وظایف تمامی دستگاه‌های مربوطه مشخص شده است.

در همین راستا شرکت فرودگاه‌ها با تخصیص اعتبارات لازم و بهره گیری از تجارب گذشته، عملیاتی در خور شان زائران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را رقم خواهد زد.