شناسهٔ خبر: 138386 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

وزیر راه و شهرسازی:

تسهیلات ساخت نهضت ملی مسکن شامل طرح جوانی جمعیت می شود

ببینید| سفر وزیر راه و شهرسازی به استان خراسان رضوی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تا پایان سال ۷۰ هزار متقاضی طرح جوانی جمعیت زمین دریافت خواهند کرد، از اعطای تسهیلات ساخت نهضت ملی مسکن در طرح جوانی جمعیت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش  امروز در جمع خبرنگاران در حاشیه آیین اهدای ۱۲۱۰ قطعه زمین رایگان به خانواده‌های بیش از ۳ فرزند در خراسان رضوی عنوان کرد: در راستای طرح جوانی جمعیت ۲ تا ۳ ماه است که عزم خود را جزم کرده‌ایم تا بتوانیم زمین‌های رایگان به خانواده‌ها اهدا کنیم

وی افزود: حدودا سالی واگذاری زمین به  ۴۰۰ هزار متقاضی در هدفگذاری  قرار دارد، اما در راستای طرح جوانی جمعیت هدفگذاری کردیم که ۷۰ هزار قطعه زمین واگذار کنیم که ۱۰ درصد آن متعلق به خراسان رضوی است که تا پایان سال جاری ۷ هزار قطعه زمین به خانواده‌های این استان واگذار خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: به مناسبت این روز فرخنده برنامه واگذاری ۱۲۱۰ قطعه زمین رایگان به خانواده‌های دارای ۳ فرزند خراسان رضوی برگزار شد. امیدوارم بتوانیم این حرکت را با سرعت بیشتری ادامه دهیم.

بذرپاش تصریح کرد: در این ایام عزیز ۱۵۵۰۰ قطعه زمین رایگان در زیر مجموعه این طرح به خانواده‌های دارای ۳ فرزند در سراسر کشور اهدا شد. واگذاری زمین نیاز به زمان دارد زیرا تامین زیرساخت‌ها و انتخاب جای مناسب و فراهم کردن زیرساخت‌های مناسب زمان‌بر است.

وی ادامه داد: همکاران ما در استانداری‌ها تمام تلاش خود را در این موضوع به کار گرفته‌اند. رییس جمهور نیز در جلسات شورای عالی مسکن نسبت به اجرای طرح جوانی جمعیت تاکید دارد. دولت تمام بضاعتش در میانه میدان است و از تمام نهادهای عمومی و بخش‌های مختلف درخواست‌ داشته تا زمین‌های خود را برای اجرایی شدن این طرح به میدان آورند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: هرکس با هرنگاهی به این موضوع نگاه کند طرح مبارک و ضروری است. این طرح برای آینده ایران موضوع مهمی به شمار می‌رود تا چند سال آینده موضوع جمعیت از مرحله خطر فاصله بگیرد و به مرحله ثبات برسد تا آینده ایران به بهترین نحو رقم بخورد.

بذرپاش ادامه داد: تسهیلات طرح ملی مسکن نیز شامل طرح جوانی جمعیت خواهد شد.