شناسهٔ خبر: 138524 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان خبر داد؛

ثبت نام ۱۲۶۵ متقاضی در قالب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در استان اردبیل

ثبت نام 1265 متقاضی در قالب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در مناطق مختلف استان اردبیل مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از ثبت نام ۱۲۶۵ متقاضی در قالب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در مناطق مختلف استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از استان اردبیل، محبوب حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با اعلام این مطلب اظهار کرد: در راستای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ۱۲۶۵ نفر در سامانه وزارت راه و شهرسای نسبت به ثبت نام اقدام و از این تعداد ۶۱۴ نفر با مراجعه به اداره کل راه و شهرسازی استان نسبت به ارائه مدارک و تشکیل پرونده جهت طی مراحل قانونی اقدام کرده اند.

وی گفت: متقاضیان واجد شرایط دارای سه فرزند و یا بیشتر می بایست با مراجعه به سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن به آدرس saman.mrud.ir در بخش قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: واگذاری زمین به متقاضیان ثبت نام کننده این طرح در اردبیل بخاطر کمبود زمین در نزدیکترین شهر به مرکز استان در شهر نمین برنامه ریزی شده است که در حال حاضر ۴۹۶ پرونده در این خصوص تشکیل و نسبت به ارائه مدارک و مراجعه حضوری اقدام کرده اند.

حیدری ادامه داد: در شهرستان های گرمی به تعداد ۱۴ متقاضی ، پارس آباد به تعداد ۴۱ متقاضی ، بیله سوار به تعداد ۱۲ متقاضی، خلخال به تعداد ۲۲ متقاضی و مشگین شهر به تعداد ۳۰ متقاضی در راستای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت با مراجعه حضوری به ادارات نسبت به تشکیل پروند اقدام کرده اند.

وی افزود: اجرای این طرح با هدف افزایش جمعیت و ترغیت جوانان به ازدواج در دستور کار قرار گرفته و براساس این طرح اداره کل راه و شهرسازی استان موظف است برای احداث این واحدها زمین مورد نیاز را تامین کند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل به تشکیل پرونده ۴۵ از متقاضیان ۴ فرزندی با فرزندان زیر ۲۰ سال اشاره کرد و گفت: متقاضیانی که به دلیل استفاده از امکانات دولتی، فرم (ج) آنها سبز نیست امکان استفاده مجدد از امکانات دولتی مربوط به تامین مسکن ، صرفا برای بار دوم و پس از تولد فرزند سوم و یا بیشتر بعد از تاریخ ۲۴/۸/۱۴۰۰ را دارند.

وی گفت: واگذاری زمین یا واحد مسکونی به متقاضیان واجد شرایط موضوع قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ، بدون در نظر گرفتن و بررسی سابقه مالکیت صورت می پذیرد.