شناسهٔ خبر: 139188 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

تامین ۱۰۰ قطعه زمین در شهرهای کهک و دستجرد استان قم در راستای قانون جوانی جمعیت

اهدای قرارداد واگذاری جوانی جمعیت قم سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قم گفت: ۱۵ خانواده متقاضی طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در استان قم، جهت ارائه و بررسی مدارک مورد نیاز و عقد قرارداد، به اداره واگذاری اداره کل معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (قم)، حسین زنجیرانی فراهانی سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قم اظهار کرد: امروز ۲۵ تیرماه طی آیینی، به ۱۵ خانواده متقاضی طرح جوانی جمعیت که در سامانه طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند، نامه بررسی روند پالایش، ارائه مدارک به صورت فیزیکی و تشکیل پرونده، ابلاغ شد.

وی افزود: در حال حاضر در شهرهای کهک و دستجرد، ۱۰۰ قطعه زمین تامین شده است که به صورت رایگان به خانواده های حائز شرایط واگذار خواهد شد.

زنجیرانی توضیح داد: این اداره کل برای تمامی متقاضیان حائز شرایط برابر با قانون، زمین رایگان واگذار خواهد کرد که مقدمات تامین زمین و واگذاری آن در شهرهای کهک و دستجرد در حال انجام است.

وی گفت: برای سایر متقاضیان به مرور و بعد از تامین و الحاق زمین، فراخوان واگذاری اعلام خواهد شد و بعد از راستی آزمایی و ارائه مدارک مربوطه، این قطعات واگذار می شود.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قم در پایان خاطر نشان کرد: در سال گذشته و ذیل قانون جوانی جمعیت، به ۱۸ خانواده دارای فرزند سه قلو و بیشتر، ۹ قطعه زمین در پردیسان قم واگذار شد.

گفتنی است وفق قانون به خانواده هایی که فرزند سوم به بعد آن ها، از تاریخ ۲۴ آبان ۱۴۰۰ به بعد متولد شده اند، یک قطعه زمین رایگان در شهرهای زیر ۵۰۰ هزار نفر واگذار می شود که متقاضیان در مرحله اول صرفا باید در سامانه نهصت ملی به نشانی saman.mrud.ir  ثبت نام کنند.