شناسهٔ خبر: 139653 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

تایید نهایی ۹۳۹ خانوار آذربایجان‌غربی دارای ۳ فرزند و بیشتر برای دریافت زمین

دکتر حمزه لو مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: تا کنون ۹۳۹ نفر دارای سه فرزند و بیشتر در این استان برای دریافت زمین برای ساخت واحد مسکونی در قالب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تایید نهایی شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (آذربایجان غربی)، سید محسن حمزه لو  مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی، در جلسه ستاد جمعیت و خانواده که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: ۶ هزار و ۲۰ خانوار متقاضی قانون جوانی جمعیت در آذربایجان‌غربی بوده که سه هزار و ۸۲۶ خانوار در انتظار بررسی است.

وی افزود: تاکنون برای ۴۱۶ خانوار واجد شرایط تخصیص قطعه زمین مسکونی در قالب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به متقاضیان  واجد شرایط تخصیص گردیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: این متقاضیان در ۱۲ شهرستان آذربایجان‌غربی ساماندهی شده‌اند و اراضی مورد نیاز تامین شده و بعد از  آماده‌سازی تحویل متقاضیان می‌شود.

حمزه‌لو افزود: اراضی مورد نیاز برای ساخت ۲۳۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در این استان تامین شده است و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

وی بیان کرد: براساس قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، به خانواده‌هایی که سه فرزند و بیشتر دارند و فرزند سوم آنها متولد ٢۴ آبان۱۴۰۰ به بعد است، زمین واگذار می شود.