شناسهٔ خبر: 14139 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

گونتر آدلر در جمع خبرنگاران مطرح کرد:

ایران و آلمان شهرک‌های جدید با کاهش مصرف انرژی می‌سازند/ برنامه‌ریزی برای ساخت مسکن با حفظ محیط زیست

گونتر آدلر معاون وزیر محیط زیست، ساختمان و ایمنی هسته‌ای آلمان در کارگاه مشترک ایران و آلمان در حوزه توسعه پایدار شهری گفت: در تلاش هستیم خانه‌هایی بسازیم که در آنها کاهش مصرف انرژی به حداقل برسد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، گونتر آدلر معاون وزیر محیط زیست، ساختمان و ایمنی هسته‌ای آلمان امروز یکشنبه ۱۷ آبان در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ضمن اظهار خرسندی از همکاری مجدد ایران و آلمان گفت: با این امید به ایران آمده‌ام که ارتباط کهن بین ایران و آلمان را که متاسفانه در چند سال اخیر قطع شده بود زنده کنم. همچنین علت حضور من در ایران و تشکیل این کارگاه ایجاد رابطه بین شرکت‌های ایرانی و آلمانی در زمینه ساخت مسکن با فناوری‌های نوین و حفظ محیط زیست است.

معاون وزیر محیط زیست، ساختمان و ایمنی هسته‌ای آلمان آلمان افزود: بهسازی مصرف انرژی و مصرف آب در زمینه شهرسازی برخی از اهداف و برنامه‌هایی هستند که امیدواریم با برگزاری کارگاه‌های مختلف آن‌ها را عملیاتی کنیم و در تلاش هستیم در این زمینه همکاری‌های گسترده‌ای را با حضور دو کشور به سرانجام برسانیم.

آدلر در پایان درباره زمینه‌های مشخص شهرسازی گفت: اگرچه مشکلاتی در ایران و آلمان در زمینه ساخت‌و‌ساز وجود دارد اما ما می‌خواهیم با همکاری یکدیگر خانه‌هایی بسازیم که افراد بتوانند با کاهش مصرف انرژی و به ویژه مصرف بهینه آب در اقلیم‌های متفاوت کشور زندگی کند./

نظر شما