شناسهٔ خبر: 141974 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قم:

اهدای زمین رایگان طرح جوانی جمعیت با روند مطلوبی در قم دنبال می‌شود

زنجیرانی فراهانی مدیرکل راه و شهرسازی استان قم سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قم گفت: در قالب قانون جوانی جمعیت، اهدای زمین به خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر با روند خوب و سرعت مطلوبی در این استان دنبال می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (قم)، حسین زنجیرانی فراهانی سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قم بیان کرد: استان قم در خصوص اجرای این بخش از قانون جوانی جمعیت در حال حاضر در رتبه بیست و ششم کشور قرار دارد.

وی با اشاره به اظهارنظر معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان در خصوص رتبه سی و یکم استان قم در اهدای زمین به خانواده‌های دارای سه فرزند و بالاتر، اضافه کرد: این رتبه مربوط به چند ماه پیش است و فرایند اهدای زمین به خانواده‌ها در قم هم اکنون با سرعت بالایی در حال انجام است.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قم یادآور شد: طی ۲ ماه گذشته تعداد قابل‌توجهی زمین به خانواده‌های دارای سه فرزند به بالا در قم اهدا و تا پایان سال نیز بخش بزرگی از زمین‌های مشخص شده به خانواده‌های هدف اهدا خواهد شد.

زنجیرانی فراهانی اظهار کرد: زمین‌های مورد نیاز برای اهدای اراضی به خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر تعیین تکلیف خواهد شد و مشکلی در اجرای کامل این قانون در استان قم وجود ندارد.

وی تصریح کرد: طی ۲ ماه گذشته تعدادی زمین در شهرستان کهک و شهر دستجرد در قالب طرح جوانی جمعیت به خانواده‌های هدف اهدا شده و فرایند تعیین تکلیف بقیه خانواده‌ها نیز در دست اقدام است.

یکی از برنامه‌های دولت برای تامین مسکن اقشار جامعه واگذاری زمین رایگان به خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر است. همه خانواده‌هایی که تاریخ تولد فرزند سوم آنان همزمان یا پس از زمان ابلاغ قانون جوانی جمعیت یعنی از ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۰ باشد مشمول این تسهیلات هستند.

زمین‌های اهدایی به خانواده‌ها رایگان است و فقط هزینه آماده‌سازی زمین بعد از ۲ سال تنفس به صورت اقساط هشت ساله از متقاضیان دریافت می‌شود. متقاضیان برای ثبت نام باید به سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir مراجعه کنند.