شناسهٔ خبر: 145538 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

در مهرماه سال جاری؛

آزادراه شیراز-اصفهان با حضور رئیس‌جمهور به بهره‌برداری می‌رسد

وزیر در جمع وزیر راه‌وشهرسازی گفت: آزادراه ۲۳۰ کیلومتری شیراز-اصفهان در مهرماه سال جاری با حضور رئیس‌جمهور به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش وزیر راه‌وشهرسازی به تعدادی از پروژه‌های قابل افتتاح در حوزه حمل‌ونقل طی روزهای آتی اشاره کرد و با اعلام بهره‌برداری از آزادراه ۲۳۰ کیلومتری اصفهان- شیراز در سفر رییس جمهور به استان فارس اظهار کرد: تردد آزمایشی از این آزادراه آغاز شده اما این پروژه در مهرماه به صورت رسمی افتتاح می‌شود.

بذرپاش گفت: در حوزه ریلی هم راه‌آهن همدان - سنندج در مهرماه افتتاح می‌شود که اتفاق بزرگی برای کردستان است.

وی افزود: این پروژه افتتاح فقط یک ایستگاه ناقص دارد که به‌سرعت در حال احداث است.

تا پایان سال هر ماه یک پروژه بزرگ ملی در حوزه زیرساخت‌های حمل‌ونقلی تقدیم مردم می‌شود

وزیر راه‌وشهرسازی در ادامه از افتتاح پروژه ریلی رشت به بندر کاسپین در آبان ماه خبر داد و گفت:‌ با افتتاح این خط آهن، اتصال ریلی بندرعباس به بندر کاسپین رقم می‌خورد که در امتداد کریدور شمال جنوب است.

وزیر راه‌وشهرسازی با بیان اینکه تا پایان سال هر ماه یک پروژه بزرگ ملی در حوزه زیرساخت‌های حمل‌ونقلی به مردم تقدیم می‌شود،‌ افزود: مسیر رشت- آستارا هم در دست احداث است.

بذرپاش همچنین از تکمیل پروژه چابهار- زاهدان -یونسی که در نهایت به مشهد و سرخس می‌رسد خبر داد و گفت: در دو هفته قبل ساخت پروژه بیرجند- یونسی با حضور رییس جمهور آغاز شد، پروژه زاهدان- خاش از قطعه زاهدان -چابهار نیز افتتاح شده و کل این مسیر تا پایان این دولت تکمیل می‌شود.

عضو کابینه دولت سیزدهم در ادامه به پروژه‌های در دست اقدام در حوزه بنادرو دریانوردی اشاره کرد و گفت: در آستانه عقد قرارداد نهایی بهره‌برداری بلندمدت شرکت هندی از بندر چابهار هستیم.

وی تاکید کرد: ارزش بهره‌برداری از بندر چابهار زمانی دوچندان خواهد شد که راه‌آهن چابهار- زاهدان تکمیل و بار وارد این منطقه شود.