شناسهٔ خبر: 145685 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

پیام مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس

محمد جولانژاد مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان در پیامی فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را گرامی داشت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از خوزستان محمد جولانژاد مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان، طی پیامی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت:بسم الله الرحمن الرحیم‏وَ مَنْ یُقاتِل فی سَبیلِ الله فَیُقْتَلْ اَوْ یَغْلِبْ فَسَوْفَ نُؤتیهِ اَجْراً عَظیماپایان شهریور ماه بازتاب خاطرات آغاز هشت سال دفاع مقدس است.

روزهایی که ذره ذره خاک میهن اسلامی مان، سربلندی ملتی را شهادت می دهد که سرافرازانه در مقابل دنیای کفر و استکبار، مقاوم تر از کوه ایستادگی نموده و بر بلندای قله ی افتخار، بیرق آزادگی را به اهتزاز درآوردند. دفاع مقدس، نام آشناترین واژه در قاموس حماسه های عزت آفرین ایران، نمادی از فرزانگی ملت سرفرازی است که خاطرات دلاوری های آن، در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار خواهد ماندحماسه‏ ملت ایران در دفاع مقدس، نمایش‌گر قله ظرفیت‌های انسانی مردم این سرزمین خدایی است.

فداکاری‌های هشت سال دفاع مقدس‏ توانست یک نظام الهی و معنوی و متّکی بر تفکّر و اندیشه درست و برخاسته از ایمان را تحکیم کند.جنگ تحمیلی و دفاع مقدس یادآور ایمان، اراده، ولایت مداری و عظمت ملت غیور ایران در برابر تمامی مستکبران و زورگویان تاریخ بشری است. ملت ما با ایستادگی و مقاومت در این نبرد، عظمت خود را به جهان و جهانیان نشان دادند و ضعف، یاس و ناتوانی دشمنان اسلام و نظام را به صفحه نمایش گذاردندهفته دفاع مقدس یادآور ایثار و استقامت راد مردان و شیر زنانی است که در لبیک به فرمان امام و مقتدای خویش در دفاع از کیان آب و خاک نظام مقدس جمهوری اسلامی جانفشانی نموده و حماسه های ماندگاری را بر برگ های زرین انقلاب اسلامی ثبت کردند.

دفاع مقدس از طرفی زمینه ساز فرهنگ مقدسی شد که طریق اتصال به ملکوت را هموار کرد یکی از ثمرات بزرگ دفاع مقدس، فرهنگ سازی است که بنیانهای ارزشمندی را در جامعه نهادینه ساخت و از سویی دیگر دفاع مقدس، اسلام را احیا کرد. اینجانب با ارج نهادن به مقام والای همة شهدا و ایثارگران دوران دفاع مقدس؛ این قهرمانان ملی و اسطوره‌های همیشه جاودان، از درگاه خداوند بزرگ برای تمامی ایثارگران و رزمندگان در دفاع از ارزش‌ها و آرمان های نظام اسلامی تمامیت ارضی و حراست از میهن عزیزمان ایران و تمام کسانی که در راه آبادانی و سرافرازی و توسعة ایران گام برمی دارند توفیق رورافزون مسألت دارم.