شناسهٔ خبر: 145936 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

بذرپاش با قدردانی از تمامی کارکنان وزارت راه و شهرسازی:

زمان انتظار زوار اربعین در مرزها به کمتر از ۱۰ دقیقه رسید

وزیر نمایشگاه وزیر راه و شهرسازی با قدردانی از زحمات مجموعه وزارت راه و شهرسازی و شرکت‌های تابعه در همه بخش‌های حمل‌ونقل گفت: در نتیجه اقدامات انجام شده زمان‌ معطلی زوار در پایانه‌های مرزی به کمتر از ۱۰ دقیقه رسید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه راه شهرسازی، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در مراسم تجلیل از خادمین اربعین که عصر امروز سه‌شنبه ۴ تیرماه با حضور معاونان و مدیران حوزه‌های حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی، ستاد اربعین، وزارت کشور، پلیس فراجا و ... برگزار شد، ضمن قدردانی از زحمات همه خادمان در سفرهای اربعین گفت: ستاد اربعین زحمات دو چندانی نسبت به سال گذشته داشت و مشکلات اجرایی و هماهنگی در سال‌های گذشته امسال برطرف شد.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: طبق هماهنگی‌های انجام شده با پلیس عراق، معطلی در مرزها به کمتر از ۱۰ دقیقه کاهش یافت که اتفاق بزرگی بود.

بذرپاش با بیان اینکه زحمات برخی از خادمان کمتر دیده شد، افزود: همکارانم در سازمان راهداری با تلاش‌های شبانه‌روزی شرایط سفر برای ۴ میلیون و ۵۰ هزار نفر را فراهم و تسهیل کردند.

وی ادامه داد: در ۶ پایانه مرزی مدیریت سفرها انجام شد که بیش از نیمی از ترددها از پایانه مرزی مهران انجام شد.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: با وجود نگرانی‌هایی از جمله کمبود ظرفیت حمل‌ونقل عمومی، زمان‌بندی بسیار خوب رعایت شد و با کنترل موجودی ناوگان حمل‌ونقل مرزها، زائران با کمترین خستگی به مقاصد خود رسیدند که البته نافی وجود برخی مشکلات نیستیم.

وی افزود: با تلاش‌های انجام شده بیشترین زمان معطلی در اوج ترافیک به ۲۲ دقیقه رسید که نتیجه اقداماتی از جمله تعریض و چهاربانده کردن مسیر، احداث پل‌ها و تونل‌ها و ... بود.

بذرپاش به افزایش پارکینگ اشاره کرد و گفت: ظرفیت پارکینگ‌ها در سال گذشته ۶۰ هزار دستگاه خودرو بود که امسال این ظرفیت به بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه رسید.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: ایمنی مسیرهای منتهی به مرزها از جمله مسیر اهواز به چذابه ارتقا یافت و مسقف کردن و آسفالت پایانه‌ها از دیگر خدمات ارزنده انجام شده به زائران اربعین بود.

بذرپاش در ادامه از دست اندرکاران صنعت هوایی در حوزه عرضه بلیت و پروازها و حوزه فرودگاه نیز قدردانی کرد و گفت: بخش زیادی از خدمات به زائران در فرودگاه امام خمینی(ره) انجام شد و در توسعه پارکینگ‌ها و خدمات فرهنگی و فرودگاهی اقدامات قابل تقدیری را شاهد بودیم.

وی ادامه داد: در حوزه ریلی با ابتکاراتی که انجام شد، تعداد زوار جابه‌جا شده در این حوزه افرایش یافت.

این عضو کابینه دولت سیزدهم گفت: سازمان‌ هواشناسی نیز با ارائه مکرر و منظم اطلاعات جوی خدمات ارزنده‌ای به زائران اربعین ارائه کرد.

وزیر راه و شهرسازی در پایان از همکاران مجموعه وزارت راه و شهرسازی در حوزه ستادی، بسیج، بازرسی و روابط عمومی و اطلاع رسانی نیز قدردانی کرد و گفت: وزارت راه و شهرسازی در اربعین ۱۴۰۲ یک وزارت‌خانه اربعینی بود و امیدواریم یک وزارتخانه جهادی‌تر با کار و خدمت و تلاش جاودانه شویم.