شناسهٔ خبر: 146363 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

واگذاری ۵۴۰ قطعه زمین قانون حمایت از جوانی جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد

جوانی جمعیت ۵۴۰ قطعه زمین مسکونی روز یکشنبه در آیینی به خانواده های دارای سه فرزند و بیشتر در استان کهگیلویه و بویراحمد اهدا شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(کهگیلویه وبویراحمد)،محمد راستا مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد در آیین اهدای ۵۴۰ قطعه زمین به خانواده های پرجمعیت در یاسوج گفت: این خانواده های پرجمعیت استان براساس ماده چهار قانون جوانی جمعیت یک قطعه زمین ۲۰۰ متری دریافت کرده اند.

راستا افزود: ۶هزار و ۹۸۰ نفر در کهگیلویه و بویراحمد برای استفاده از مزایای قانون جوانی جمعیت نام نویسی کرده اند که پرونده پنج هزار و ۲۶ نفر از این تعداد تایید شده است. وی بیان کرد: استفاده از مزایای مسکن در طرح جوانی جمعیت از سال ۱۴۰۰ به منظور پیشگیری از پیری جمعیت کشور آغاز شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به درحال اجرا بودن طرح نهضت ملی مسکن به عنوان یکی از راهبردهای کلان دولت برای صاحب خانه شدن اقشار کم درآمد تصریح کرد: هم اکنون سیزده هزار واحد این طرح در استان در دست ساخت است.

راستا عنوان کرد: همچنین هفت هزار واحد مسکونی با استفاده از تسهیلات دولتی در مناطق روستایی استان در حال ساخت است. این مسوول به طرح نهضت ملی مسکن اشاره و عنوان کرد: ۱۳ هزار واحد در قالب خودمالک، بافت فرسوده، سازنده و گروه ساخت و بیش از ۷ هزار واحد روستایی در حال اجرا است که سرجمع ۲۰ هزار واحد احداث می‌شود که همزمان با برنامه دولت در حال کار هستیم.

راستا بیان کرد: مشکل زمین همچنان در مرکز کهگیلویه و بویراحمد پابرجاست اما در سایر مناطق مشکلی نداریم.

این مسئول بیان کرد: دولت در راستای فرمایش مقام معظم رهبری لایحه‌ای تصویب و تحویل مجلس شد که در سرتاسر ایران این برنامه در حال انجام است، کشوری که جمعیت جوانی ندارد پیر و ناکارآمد است .

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین گفت: دولت سیزدهم با حمایت های گوناگون از کمک های درمانی به فرزند آوری زوج های جوان گرفته تا اهدای زمین تلاش های گسترده ای برای پیشگیری از پیری جمعیت انجام داده است.

مرادعلی پیوند با اشاره به اینکه نشاط؛پویایی و آینده ایران قوی نیازمند داشتن جمعیت جوان است افزود: تغییر نگرش ها درباره فرزندآوری در خانواده ها مستلزم آگاهی بخشی رسانه های ارتباط جمعی است.

رییس ستاد بسیج اقشار سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین با بیان اینکه طرح جوانی جمعیت از برنامه های خوب دولت برای آینده کشور است گفت: در این طرح خانواده های با سه فرزند یا بیشتر حمایت می شود.

جمشید ارسلان جو با یادآوری اینکه در صورت ادامه روند کنونی تا سال ۱۴۱۵ بیش از ۳۱درصد از جمعیت کشور سالمند می شود بر تلاش رسانه های ارتباط جمعی برای تشویق خانواده ها به فرزندآوری تاکید کرد.

وی بیان کرد: برآوردهای کارشناسان نشان می دهد که در صورت ادامه روند کنونی تا سال ۱۴۲۰ روند مرگ میر بر زاد و ولد در کشور پیشی می گیرد