شناسهٔ خبر: 146926 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

واگذاری زمین به ۲۳۰ خانوار گیلانی در قالب پویش پیامبر رحمت

گیلان - واگذاری زمین طرح جوانی جمعیت سرپرست راه و شهرسازی گیلان از واگذاری۱۱۵ قطعه زمین به ۲۳۰ خانوار مشمول ماده ۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی(گیلان)، آئین اعطای قرارداد واگذاری زمین به خانواده های مشمول قانون جوانی جمعیت (طرح پویش پیامبر رحمت)در استان گیلان با حضور اسداله عباسی استاندار گیلان،جلالی نماینده تام الاختیار وزیر و مدیرکل حقوقی وزارت راه وشهرسازی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، اعضای شورای مسکن وشورای هماهنگی راه وشهرسازی استان، و خانواده های متقاضی این طرح برگزار شد.

محمد رضا فلاحتگرسرپرست اداره کل راه و شهرسازی گیلان در این مراسم یکی از مولفه های قدرت در هر کشور را جوانی جمعیت آن کشور قلمداد کرد وگفت: چرخ های اقتصادی هرجامعه توسط نیروی انسانی به حرکت در می آید ولازم است که از همه پتانسیل ها در جهت تامین رفاه آنها بهره برد.

سرپرست راه وشهرسازی گیلان با بیان اینکه تعداد ثبت نام شدگان طرح جوانی جمعیت در استان گیلان ۱۱۵۷ نفراست،افزود:از این تعداد ۴۵۵ نفر تایید نهایی شدند.

وی افزود: پرونده ۱۱۲ متقاضی ساکن روستا جهت تامین اراضی به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تحویل شده است.

سرپرست راه وشهرسازی گیلان در مراسم اعطای اراضی طرح جوانی جمعیت ،گفت: زمین های واگذار شده در ۴ شهرستان گیلان ساماندهی شده است و۲۳۰خانوار را پوشش می دهد.

وی افزود: تأمین زمین برای سایر مشمولان این طرح در استان گیلان با جدیت در حال پیگیری است تا در مراحل بعدی واگذاری به آن‌ها انجام شود.

رئیس شورای هماهنگی راه وشهرسازی استان گیلان با بیان اینکه تهیه زمین در استان گیلان بسیار سخت است، افزود: با همت همکاران وبا بهره گیری از تمام ظرفیتها وتوان نسبت به شناسایی زمین اقدام کرده و با تشکیل کارگروه های مربوطه تاکنون توانسته ایم زمین مورد نیاز برای متقاضیان این طرح در شهرستان های صومعه سرا،آستانه اشرفیه، فومن و شفت را تدارک ببینیم وامروز شاهد واگذاری این قطعات به متقاضیان هستیم.

گفتنی است در این مراسم به صورت نمادین به ۵ خانوار مشمول طرح جوانی جمعیت ، قرارداد زمین واگذار شد.