شناسهٔ خبر: 14890 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

با حضور وزیر راه و شهرسازی صورت گرفت؛

تقاطع غیرهم‌سطح میامی-جاجرم به بهره‌برداری رسید / رفع نقاط پرحادثه٬ و روان‌سازی ترافیک محور تهران - مشهد

بهره‌برداری تقاطع غیر هم‌سطح میامی–جاجرم با حضور وزیر راه و شهرسازی تحت عنوان تقاطع ولایت با اعتبار بالغ بر ۶۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی٬ دکتر عباس آخوندی امروز پنجشنبه پنجم آذرماه در سفر به استان سمنان تقاطع غیرهم‌سطح میامی-جاجرم تحت عنوان تقاطع غیر هم‌سطح ولایت را افتتاح کرد.

این پروژه از پروژه‌های مصوب سفر مقام معظم رهبری به استان سمنان در سال ۸۵ است که با ۶۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال احداث شده است.

تقاطع غیرهم‌سطح میامی-جاجرم تحت عنوان تقاطع غیر هم‌سطح ولایت با حجم خاک‌ریزی هفت هزار و ۹۰۰ مترمکعب، خاک‌برداری دو هزار و ۱۰۰ مترمکعب و بتن‌ریزی ۱۹۱ هزار مترمکعب و ۶۵۹ هزار متر آرماتوربندی ۶۹۶ هزار مترمکعب اجرای آسفالت احداث شده است.

همچنین هدف از اجرای این تقاطع رفع نقاط پرحادثه٬ هدایت و روان‌سازی ترافیک محور تهران-مشهد و ترافیک منتهی به شهرستان میامی و جاجرم بوده که لزوم احداث تقاطع غیر هم‌سطح ولایت در این محل را ضروری کرده است.

به گفته مدیرکل راه و ترابری استان سمنان احداث و تکمیل تقاطع غیر هم‌سطح میامی-جاجرم موجب ساماندهی و ایمن کردن ترافیک محلی می‌شود همچنین در این تقاطع جمعا حدود ۴ هزار متر رابط‌های اتصالی (رمپ و لوپ) به تقاطع و بزرگراه احداث شده و برای ارتباط‌های غیرهم‌سطح جمعا یک دستگاه پل به صورت رو گذر بتنی احداث شده است.

دیگر طرح‌های شهرستان میامی شامل تقاطع آماده بهره برداری سه راهی میامی، گرمه، جاجرم به شاهرود است که وزیر راه و شهرسازی از آنها بازدید و مراحل اجرای آنها را مورد بررسی قرار داد.

همچنین وزیر راه و شهرسازی با بازگشت به شاهرود از تقاطع غیرهمسطح گلوگاه، حدفاصل پاسگاه شهید نوری تا پل غیرهمسطح روستای بدشت و سه راهی شهر مجن بازدید می کند.

دکتر آخوندی سپس برای بررسی و جمع بندی پروژه‌های شهرستان‌های شاهرود و میامی جلسه ای با استاندار سمنان، فرمانداران، مسئولان راهور نیروی انتظامی و مدیران راه و ترابری این شهرستان‌ها و حمل و نقل پایانه ای شرق استان برگزار خواهد کرد.

حضور در دامغان و بازدید از پروژه‌های راه و شهرسازی سومین مقصد آخوندی در سفر یک روزه به استان سمنان خواهد بود.

شایان ذکر است داوود کشاورزیان رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، میرشفیع معاون راه روستایی و محفوظی معاون امور مجلس٬ سه معاون وزیر راه و شهرسازی هستند که او را در سفر به استان سمنان همراهی می‌کنند./

نظر شما