شناسهٔ خبر: 154163 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

۴۰۰ قطعه‌ زمین در سمنان آماده واگذاری به مشمولان طرح جوانی جمعیت است

مهندس طباطبایی مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان گفت: ۴۰۰ قطعه زمین با تامین اراضی صورت گرفته در مرکز استان، آماده واگذاری به متقاضیان قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» در شهرستان سمنان است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از استان سمنان، سیدمحمد حسینی طباطبایی مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان اظهار کرد: ۵۵ هکتار از اراضی در نزدیکی پارک سوکان سمنان با تلاش اداره کل راه و شهرسازی استان پس از طی مراحل تشریفات قانونی و تصویب طرح تفصیلی، به‌ منظور اختصاص زمین برای تحویل به متقاضیان «طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» تامین شده است.

وی ادامه داد: بر این اساس، ۴۰۰ قطعه زمین ۲۰۰ متری به مشمولان «قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» در اراضی ۵۵ هکتاری پارک سوکان واگذار می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان گفت: از مجموع ۷۶۰ متقاضی قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در شهرستان سمنان، برای ۵۸۰ متقاضی پرونده تشکیل  و پرونده ۴۵۶ متقاضی تایید نهایی و آماده تخصیص زمین شد.

حسینی طباطبایی خاطرنشان کرد: به‌زودی فرآیند تخصیص و قرعه‌کشی قطعات به متقاضیان اطلاع‌رسانی خواهد شد.

شایان ذکر است، بر اساس ماده سه قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوب مجلس شواری اسلامی، وزارت راه و شهرسازی مکلف است امکان استفاده مجدد از امکانات دولتی مربوط به تامین مسکن خانوار را برای خانواده‌ها پس از تولد فرزند سوم و بیشتر فراهم کند.