شناسهٔ خبر: 154854 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی کرمانشاه تاکید کرد؛

۱۴۰۰ قطعه زمین رایگان طرح جوانی جمعیت در کرمانشاه واگذار شد

مدیرکل راه و شهرسازی کرمانشاه تاکید کرد؛: مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در حوزه جوانی جمعیت تاکنون در شهر کرمانشاه بیش از هزار و ۴۰۰ قطعه زمین رایگان به متقاضیان واگذار شده است، گفت: افرادی که فرزند سوم آن‌ها از ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ به بعد متولد شده مشمول واگذاری این زمین‌ها به‌ ارزش هر کدام یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان شده‌اند.

به‌گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(کرمانشاه)، رامین الماسی مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه گفت: در طرح جوانی جمعیت افرادی که صاحب خانه و زمین هستند و شرایط فرزند سوم را دارند، می‌توانند با مراجعه به سایت نهضت ملی مسکن در حوزه جوانی جمعیت ثبت نام کرده و از مزایای این طرح بهره‌مند شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه در خصوص آخرین وضعیت پروژه نهضت ملی مسکن هم گفت: تاکنون عملیات اجرایی ۲۳ هزار واحد نهضت ملی مسکن در استان کرمانشاه آغاز شده و تا پایان سال به ۵۰ هزار واحد می‌رسد و افرادی که در استان کرمانشاه در پروژه‌های جدید نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند تا مرحله سفت‌کاری واحد مسکونی آن‌ها تنها دو قسط از سهم آورده را پرداخت می‌کنند.

وی عنوان کرد: در پروژه‌های گذشته نهضت ملی مسکن، متقاضیان به طور معمول باید ۱۰ تا ۱۲ قسط را پرداخت کنند تا این پروژه به اتمام برسد اما در پروژه‌های جدید طرح ملی مسکن امسال، تعداد طبقات کاهش یافته و آورده مردم ابتدا ۲ قسطی خواهد بود و تا پایان سفت کاری از مردم هزینه‌ای دریافت نمی‌شود.

الماسی با بیان اینکه در شهرستان‌ها واگذاری به مردم انجام شده که از ظرفیت خود مردم برای ساخت استفاده شود و در مرکز استان پروژه‌های جدید با حداکثر سه طبقه و ۶ واحدی در قطعات بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ متری شروع شده است، افزود: تسهیلات نیز تا پایان سفت کاری نما استفاده می‌شود و سازنده‌ها می‌سازند و در مرحله بعد به مردم واگذار خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در حوزه مسکن روستایی نیز هزار و ۳۵۰ هکتار زمین به روستاها در قطعات حداکثر ۵۰۰ متری و با هدف مهاجرت معکوس تخصیص یافته است، گفت: افرادی در روستاهای حریم متقاضی این اراضی هستند می‌توانند به مجموعه راه و شهرسازی یا بنیاد مسکن مراجعه کنند و درخواست خود را ارائه دهند.