شناسهٔ خبر: 154860 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

تأکید بر تسریع در آماده‌سازی اراضی طرح جوانی جمعیت و واگذاری قراردادها

نشست در جلسه قرارگاه جوانی جمعیت در شهرهای جدید با حضور دبیر ستاد جوانی جمعیت وزارت راه و شهرسازی بر تسریع در آماده‌سازی اراضی جوانی جمعیت و واگذاری قراردادها تاکید شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از شرکت عمران شهرهای جدید، جلسه قرارگاه جوانی جمعیت در شهرهای جدید با حضور محمد صادق مرادی دبیر ستاد جوانی جمعیت وزارت راه و شهرسازی، سیدمهدی میرجوادی مدیرکل دفتر توسعه امور مسکن و سیدعلیرضا مکبری مدیرکل دفتر توسعه اجتماعی و فرهنگی و شرکت های عمران شهرهای جدید در سراسر کشور از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.

در این جلسه عملکرد شهرهای جدید در واگذاری زمین با موضوع قانون جوانی جمعیت مورد بررسی قرار گرفته و بر مواردی از جمله به روزرسانی سامانه‌های اختصاص اراضی، آماده‌سازی زمین‌های واگذار شده، واگذاری قراردادها و پیگیری مسئله الحاق اراضی مرتبط با قانون مذکور تأکید شد.

مرادی در این جلسه با اشاره به مشکلات موجود در حوزه تأمین زمین در این حوزه بیان کرد: متقاضیان باید نسبت به به این مشکلات و مسائل آگاهی کامل داشته باشند از تمامی شهرها می‌خواهیم با اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی روند اجرای تأمین زمین و آماده‌سازی آن‌ها مردم را در جریان امور قرار دهند.

وی در این خصوص ادامه داد: تمامی شهرها مشکلات و چالش‌های موجود در حوزه الحاقات اراضی را به ستاد جوانی جمعیت ارسال تا موضوع از این طریق از نهادهای مربوطه پیگیری شود.

دبیر ستاد جوانی جمعیت وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه طرح نهضت ملی مسکن در رأس مسائل حوزه مسکنی در همه کشور در حال اجرا است، گفت: تقاضا داریم بحث قانون جوانی جمعیت نیز به عنوان یک تکلیف شرعی و قانونی نیز در اولویت امور اجرا در سازمان ها و شرکت های تابعه قرار بگیرد.