شناسهٔ خبر: 15578 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

اختصاص ۱۴۳ میلیارد ریال برای تکمیل ۲ طرح راهسازی در کهگیلویه و بویراحمد

راهسازی رئيس حوزه راهسازي کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۴۳ میلیارد ریال اعتبار به تکمیل دو طرح بزرگ ساخت جاده پاتاوه - دهدشت و چهارخطه بابامیدان، گچساران به بهبهان اختصاص یافته است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي كهگيلويه و بويراحمد، محمد احمدی افزود: ۱۰۶ میلیارد ریال از این اعتبار به تکمیل طرح جاده پاتاوه به دهدشت و سایر آن برای پروژه چهارخطه بابامیدان، گچساران به بهبهان در نظر گرفته شده است.

احمدی بیان کرد: پروژه چهارخطه بابامیدان، گچساران به بهبهان با طول ۱۵۰ کیلومتر در حال اجراست.

وی ابراز داشت: ۱۰۸ کیلومتر از این جاده در استان کهگیلویه و بویراحمد، ۲۵کیلومتر در استان فارس و ۱۷ کیلومتر آن نیز در استان خوزستان قرار دارد.

احمدی افزود: ۶۰ کیلومتر از این پروژه هم اکنون در حال انجام عملیات اجرایی است.

رئيس حوزه راهسازي کهگیلویه و بویراحمد گفت: عملیات اجرایی ۱۸کیلومتر از جاده گچساران -بابامیدان ۴۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گفته احمدی ۳۸ کیلومتر دیگر از این پروژه در مسیر گچساران به بهبهان ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی از در حال مناقصه بودن ۱۸کیلومتر دیگر از این پروژه در جاده گچساران - بهبهان خبر داد.

احمدی گفت: طرح مطالعاتی اجرای ۹۰ کیلومتر دیگر از این طرح در حال بازنگری است.

وی با اشاره به اهمیت چهارخطه شدن جاده ارتباطی گچساران به بهبهان در کاهش تصادفات جاده‌ای به دلیل ترانزیتی بودن این مسیر افزود: با تکمیل این جاده، تحول چشمگیری در تسهیل تردد در این جاده شریانی ایجاد خواهد شود.

احمدی با اشاره به محور مواصلاتی بابا میدان- گچساران و نقش مهم آن در کاهش ترافیک گفت: این راه ارتباطی محور یکی از جاده‌های مهم پرترافیک جنوب کشور محسوب می‌شود که در ایام تعطیل و دیگر روزهای سال شاهد حجم زیاد تردد است که با تکمیل و دو باند کردن آن بخش مهمی از این مشکلات برطرف خواهد شد.

وی اعتبار پروژه ساخت جاده پاتاوه به دهدشت در سال ۹۳ را ۲۶۰ میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: در سال ۹۴ این اعتبار به ۵۰۰ میلیارد ریال افزایش یافته است.

وی عنوان کرد: خروج بخش عمده این استان از بن بست ارتباطی نیازمند تکمیل طرح جاده پاتاوه به دهدشت است.

وی گفت: پروژه ملی پاتاوه به دهدشت به طول ۱۳۶ کیلومتر دارای چهار فاز است که قطعات (فازهای) یک و سه این طرح به ترتیب ۲۸ و ۲۰ کیلومتر و فازهای دو و چهار این طرح نیز به ترتیب ۲۸ و ۶۳ کیلومتر است که در حال حاضر این پروژه ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی گفت:جاده ملی پاتاوه - دهدشت دارای ۱۲ دهنه تونل به طول حدود هشت کیلومتر است که پنج دهنه به طول دو و نیم کیلومتر آن در فاز دوم این پروژه و از حد فاصل سرچنار تا لوداب شهرستان بویراحمد است.

چهار هزار و ۷۶۴ کیلومتر راه روستایی، یک هزار و ۱۴۱کیلومتر راه اصلی، ۵۰۵ کیلومتر راه فرعی و ۹۳ کیلومتر بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد. 

نظر شما