شناسهٔ خبر: 158466 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

وزیر راه و شهرسازی خبر داد

توافق برای نوسازی ناوگان‌ حمل ونقل ریلی با وزارت صمت

ببینید | بازدید وزیر راه و شهرسازی از هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته وزیر راه و شهرسازی با اشاره به امضای توافق نامه با وزارت صمت برای نوسازی ناوگان‌ حمل ونقل ریلی در هفته گذشته، گفت: گردشگری و حمل و نقل ارتباط تنگاتنگی با هم دارند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش عصر امروز پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ با حضور در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران از بخش‌های مختلف این نمایشگاه بازدید  کرد و در حاشیه این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگاران گفت: گردشگری و حمل و نقل ارتباط تنگاتنگی با هم دارند و تامین زیرساخت‌های راه ، ارتباط مستقیمی با رونق گردشگری در تمامی سطوح دارد و خوشبختانه در دو سال اخیر در حوزه گردشگری رشد خوبی داشتیم از این رو نیازمند تقویت ناوگان‌های هوایی، دریایی و ریلی هستیم.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: هفته گذشته برای تقویت ناوگان‌ حمل ونقل با وزیر صمت توافق‌نامه ای امضا کردیم و در این باره قرار است در حوزه ریلی همکاری جدیدی داشته باشیم.
وی افزود: ما اعتقاد داریم باید سفرها تسهیل شود و  دسترسی‌ها به امکانات سفر آسان‌تر و عادلانه‌تر شود.
بذرپاش گفت: معرفی جاذبه‌های گردشگری در آزادراه‌ها و جاده‌های کشور یکی از موضوعاتی است که آن را دنبال می‌کنیم و در این باره تسهیلاتی را نیز در نظر خواهیم گرفت.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: با وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تعامل بسیار خوبی داریم که این تعاملات به صورت جدی‌تر دنبال می‌شود.
او افزود: بهسازی راه‌ها برای دسترسی بهتر به مراکز گردشگری و اماکن فرهنگی تاریخی یکی دیگر از محورهای همکاری با وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است. چرا که ایران سرشار از ظرفیت‌های گردشگری و فرهنگی و تاریخی است که موجب موباهات و افتخار است.
وزیر راه و شهرسازی ضمن بازدید از هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران با حضور در غرفه‌های مختلف با مدیران ، فعالان حوزه گردشگری دیدار و گفت و گو کرد.

راه‌اندازی سامانه ای در سازمان هواپیمایی کشور برای مدیریت فروش بلیت

راه‌اندازی سامانه ای در سازمان هواپیمایی کشور برای مدیریت فروش بلیت