شناسهٔ خبر: 159016 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

زمین رایگان به ۵ هزار خانواده مشمول قانون جوانی جمعیت در خراسان جنوبی واگذار شد

مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از اختصاص زمین رایگان به ۵ هزار خانواده مشمول قانون جوانی جمعیت در خراسان جنوبی به ارزش ۱۲ هزار میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، ارسلان مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در مراسم اختصاص زمین رایگان به ۵ هزار خانواده مشمول قانون جوانی جمعیت در استان خراسان جنوبی، گفت: ارزش ریالی این ۵ هزار قطعه ۱۲ هزار میلیارد تومان است اما برای دولت مهم حل مشکل مسکن مشمولان این قانون است.

مالکی از قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده به عنوان یکی از قوانین بنیادی و اساسی در کشور یاد کرد که حاصل هم‌افزایی دولت سیزدهم و مجلس شورای اسلامی بوده و علاوه بر اینکه یک تکلیف قانونی است یک ضرورت اجتناب ناپذیر است که برای سال‌ها مورد تاکید بزرگان نظام اسلامی بوده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم با تلاش و همت جهادی این قانون را به طور شایسته اجرا خواهد کرد، گفت: همانطور که وعده کرده بودیم در قالب قانون جوانی جمعیت ۷۰ هزار واحد زمین به خانواده‌های مشمول این قانون زمین واگذار کنیم که خوشبختانه تا امروز این آمار از ۷۰ هزار واحد عبور کرده است.

وی افزود: ان‌شاءالله با همین همت برای تمام مشمولان این قانون زمین تامین می‌کنیم.

مالکی در خصوص عزم دولت سیزدهم برای رفع دغدغه مسکن اقشار فاقد مسکن در کشور نیز تصریح کرد: دولت سیزدهم با علم به پیچیدگی و دشواری تامین مسکن برای ۴ میلیون خانوار فاقد مسکن پا به این عرصه گذاشت و با اراده و با تمامی ظرفیت برای این امر تلاش کرد و تا این لحظه بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد در سراسر کشور در حال ساخت است.

وی ادامه داد: در استان خراسان جنوبی در حال حاضر خوشبختانه ۲۳ هزار واحد مسکن در حال اجراست، در صورتی که در این استان در ۱۰ سال گذشته شاید ساخت ۱۰۰ واحد مسکن هم توسط دولت‌های قبل صورت نگرفته بود.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن خاطرنشان کرد: در بحث نهضت ملی مسکن تا تمام متقاضیان فاقد مسکن خانه‌دار نشوند ما به‌صورت شبانه‌روز و جهادی به تلاش برای تامین مسکن این افراد ادامه خواهیم داد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در سفر به استان خراسان جنوبی از پروژه‌های نهضت ملی مسکن سربیشه، سایت زعفرانیه، اراضی ۲۷ هکتاری و تعاونی ارتش بازدید کرد.