شناسهٔ خبر: 159187 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

با حضور مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن انجام شد؛

واگذاری زمین رایگان به ۳۳۳۳ خانواده مشمول قانون جوانی جمعیت در خراسان رضوی

مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از اختصاص زمین رایگان به ۳۳۳۳ خانواده مشمول قانون جوانی جمعیت در خراسان رضوی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، ارسلان مالکی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در مراسم اختصاص زمین رایگان به ۳۳۳۳ خانواده مشمول قانون جوانی جمعیت در استان خراسان رضوی، گفت: ارزش ریالی این قطعات بالاست اما برای دولت مهم حل مشکل مسکن مشمولان این قانون است.

مالکی از قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده به عنوان یکی از قوانین بنیادی و اساسی در کشور یاد کرد که حاصل هم‌افزایی دولت سیزدهم و مجلس شورای اسلامی بوده و علاوه بر اینکه یک تکلیف قانونی است یک ضرورت اجتناب ناپذیر است که برای سال‌ها مورد تاکید بزرگان نظام اسلامی بوده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم با تلاش و همت جهادی این قانون را به طور شایسته اجرا خواهد کرد، گفت: همانطور که وعده کرده بودیم در قالب قانون جوانی جمعیت ۷۰ هزار واحد زمین به خانواده‌های مشمول این قانون زمین واگذار کنیم که خوشبختانه تا امروز این آمار از ۷۰ هزار واحد عبور کرده است.

وی افزود: ان‌شاءالله با همین همت برای تمام مشمولان این قانون زمین تامین می‌کنیم.

مالکی در خصوص عزم دولت سیزدهم برای رفع دغدغه مسکن اقشار فاقد مسکن در کشور نیز تصریح کرد: دولت سیزدهم با علم به پیچیدگی و دشواری تامین مسکن برای ۴ میلیون خانوار فاقد مسکن پا به این عرصه گذاشت و با اراده و با تمامی ظرفیت برای این امر تلاش کرد و تا این لحظه بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد در سراسر کشور در حال ساخت است.