شناسهٔ خبر: 159672 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

با حضور دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی انجام شد؛

واگذاری۶۰۰ قطعه زمین به متقاضیان قانون جوانی جمعیت در کرمانشاه

تأمین ۵۶ هزار هکتار زمین برای ساخت مسکن/ شناسایی ۱۰۱ هزار واجد شرایط مسکن طرح جوانی جمعیت ۶۰۰ قطعه زمین در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به متقاضیان کرمانشاهی واگذار شد.

 به‌گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (کرمانشاه)، روح‌الله اکبری دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی امروز در آیین واگذاری ۶۰۰ قطعه زمین طرح جوانی جمعیت در کرمانشاه اظهار کرد: دولت برای حمایت از خانواده، شادی مردم، امنیت روانی جامعه و تحکیم خانواده عزم خود را برای ساخت مسکن جزم کرد؛ مسکنی که در هر استان مبتنی بر سلیقه و فرهنگ و اجتماع و سبک زندگی آن منطقه باشد.

وی عنوان کرد: روزی کشور از نظر بهداشت و درمان، آموزش و زیرساخت‌ها به‌قدری ضعیف بود که گفته می‌شد کمیت و کیفیت جامعه باید تناسب داشته باشد و به بهانه آموزش و بهداشت ضعیف روزبه‌روز مردم را ترغیب به کنترل و تنظیم جمعیت کردند.

اکبری گفت: امروز شاهد این هستیم از نظر آموزش، بهداشت و امید به زندگی به‌قدری شاخص‌ها در نظام ارتقا پیدا کرده که دولت نه‌تنها در زمینه زیرساخت‌ها و خدمات عمومی ارتقا یافته؛ بلکه اکنون زیرساخت‌های تأمین مسکن را برای طرح فرزندآوری تأمین می‌کند.
 وی افزود: امروز برای اجرای قانون جوانی جمعیت در کشور حدود ۱۰۱ هزار واجد شرایط شناسایی شده که تاکنون برای ۷۰ هزار و ۱۷۰ نفر از واجدان شرایط زمین تأمین و به این افراد تخصیص‌یافته است و این جشن به همین مناسبت برگزار شده است.

دبیر قرارگاه مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه در کشور تاکنون سه پویش برگزار شده است عنوان کرد: پویش «غدیر تا قربان»، «پیامبر رحمت» و «خانواده مهدوی» که در سراسر کشور برگزار شد و در جشن‌هایی که به همین مناسبت برگزار شد زمین‌ها تقدیم واجدان شرایط شد و تسهیلات را نیز دولت فراهم می‌کند که مهم‌ترین کالای موردنیاز خانواده‌های دارای سه فرزند فراهم شود.
 اکبری با اشاره به اینکه زمین را در جنگ نیز می‌توان به دست آورد؛ اما تبدیل زمین به سرزمین خرد و حکمت و فرزانگی نیاز دارد گفت: روزی نظامی در این کشور فعال بود که یک استان را به کشور دیگری دادند و شاه گفت دخترمان را شوهر دادیم؛ اما همین کرمانشاه بزرگ را دیدیدم در هشت سال جنگ تحمیلی وجبی از خاک آن اهدا نشد.

وی با بیان اینکه خادمان مردم در دولت سیزدهم دست‌به‌دست هم داده‌اند که در تمامی شاخص‌ها زمینه‌های رفاه و شادی و نشاط مردم را فراهم کنند عنوان کرد: دولت گذشته برای پرداخت یارانه و حق مردم مشکل داشت؛ اما امروز زمین که بزرگ‌ترین دارایی دولت است در قالب طرح نهضت ملی مسکن برای خانه‌های یک‌طبقه، دوطبقه و سه‌طبقه متناسب با منطقه اهدا می‌شود.

اکبری با اشاره به اینکه ۷۰ هزار زمینی که در طرح جوانی جمعیت اهدا می‌شود حدود ۷۰ همت ارزش دارد، گفت: از چهار میلیون مسکنی که بر عهده دولت بود ابتدا باید زمین تأمین می‌شد و همان‌طور که دولت خزانه مالی را خالی تحویل گرفته بود خزانه زمین را نیز خالی تحویل گرفته بود؛ اما باهمت دولت تاکنون حدود ۵۶ هزار هکتار زمین تأمین شده است و از این میزان حدود ۳۴ هزار هکتار طراحی و آماده‌سازی آن‌ها انجام شده و ۲۴ هزار هکتار به طرح نهضت ملی مسکن تخصیص‌یافته است.

وی افزود: از چهار میلیون مسکن تاکنون دو میلیون و ۲۸۳ هزار واحد در مراحل مختلف ساخت قرار گرفته است و علاوه بر زمین زیرساخت‌ها نیز در حال تأمین است و مدیریت ساخت با مشارکت خود مردم در حال انجام است.

دبیر قرارگاه مسکن وزارت راه و شهرسازی بیان کرد: این واحدهای مسکونی تاحدامکان مبتنی بر سلیقه خود مردم ساخته می‌شوند.