شناسهٔ خبر: 161629 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

ثبت بیش از ۳۰۹ هزار تردد خودرو طی اولین روز بهار در لرستان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان لرستان مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان لرستان گفت: در اولین روز بهار ۳۰۹ هزار و ۱۶۴ تردد وسایل نقلیه در استان به ثبت رسید.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از لرستان، مرتضی شیروانی مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان لرستان، اظهار کرد: متوسط تردد بین استانی در جاده های استان از ابتدای اجرای طرح نوروزی ( از تاریخ ۲۵ اسفند۱۴۰۲ تا یکم فروردین ۱۴۰۳) تردد دو میلیون و ۴۰۲ هزار و ۶۰ وسیله نقلیه به وسیله ۶۸ دوربین تردد شمار به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۸ درصد کاهش داشته است.

وی به تردد وسایل نقلیه در اولین روز سال ۱۴۰۳ اشاره کرد و افزود: در اولین روز بهار ۳۰۹ هزار و ۱۶۴ تردد وسایل نقلیه در استان به ثبت رسید.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان لرستان اضافه کرد: در اولین روز فروردین ، ۳۵ هزار و ۷۷۵ تردد در محورهای ورودی استان و ۳۶ هزار و ۵۸ تردد در محورهای خروجی استان ثبت شده است. 

شیروانی بیان کرد: بیشترین تردد وسایل نقلیه به ترتیب مربوط به محور خرم آباد_ سه‌راهی چالانچولان(بروجرد)، سه راهی چالانچولان_خرم آباد و دورود یه راهی چالانچولان است.