شناسهٔ خبر: 162811 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

با اجرای پویش چشم به راهیم محقق شد؛

کاهش ۲۷ درصدی حوادث جاده‌ای در استان زنجان

راهداری زنجان مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان از کاهش ۲۷ درصدی تلفات جاده‌ای در تعطیلات نوروز در جاده‌های استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی و به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان، صبح امروز (۱۴ فروردین ۱۴۰۲) با حضور مدیرکل، معاونان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، پلیس راه و مدیرکل میراث‌فرهنگی، مراسم اختتامیه پویش چشم به راهیم ویژه نوروز ۱۴۰۳ در استان زنجان، در مجتمع شهر شادی پارسیان برگزار شد.

جعفر قزوینیان، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان در آیین اختتامیه پویش «چشم به راهیم» اظهار کرد: در سومین سال اجرای پویش سعی کردیم از تمام ظرفیت‌ها استفاده کنیم تا شاهد کاهش وقوع تصادفات باشیم.

وی با عنوان این مطلب که امسال شاهد کاهش ۲۷ درصدی تصادفات هستیم، افزود: این موفقیت نتیجه زحمات تمام کسانی است که پا به‌پای راهداران تلاش کردند.

قزوینی ان تأثیر فرهنگ و تبلیغات را در کاهش تصادفات بسیار مهم دانست و گفت: اقدام اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با همراهی دیگر نهادها و ارگان‌ها جهت برگزاری پویش همراهان سفر ایمن قابل‌تقدیر است.

وی تصادفات در آزادراه‌ها را همواره دغدغه ذهنی و کاری مسئولان به‌ویژه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای عنوان کرد و افزود: عبور هزار و ۴۰۰ خودرو در ساعت از این محور، این نگرانی را ایجاد کرده بود که با راه‌جوئی و تدبیر برای کاهش آمار تصادفات اقدام به برگزاری پویش چشم به راهیم داشته باشیم که امروز کاهش تصادفات نتیجه این اقدام است.

این مقام مسئول در ادامه گفت: امسال در تمام شهرستان‌های این استان با اجرای پویش چشم به راهیم سعی داریم خدمات ارزنده‌ای به جامعه حمل و نقلی کشور ارائه کنیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان با اشاره به تردد خودرو از محورهای مواصلاتی استان نیز اظهار کرد: یک میلیون و ۲۱۳ هزار خودرو در محورهای مواصلاتی استان ورود داشته‌اند که ۵/۹ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

وی ادامه‌داد: خروج یک میلیون و ۲۰۷ هزار خودرو از محورهای استان صورت گرفته که نسبت به‌مدت مشابه سال قبل ۲/۵ درصد کاهش داشته که نشان از ماندگاری مسافر در استان دارد.

گفتنی است در پایان مراسم از هنرمندان و برگزارکنندگان این پویش تقدیر شد.