شناسهٔ خبر: 163224 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه‌آهن فارس خبر داد؛

ضریب اشغال ۱۰۰ درصدی ناوگان ریلی فارس در ایام نوروز ۱۴۰۳

قطار مسافری مدیرکل راه‌آهن فارس از ضریب اشغال ۱۰۰ درصدی ناوگان ریلی فارس در ایام نوروز ۱۴۰۳ خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهرداد انصاری، مدیرکل راه‌آهن فارس با اشاره به ورود بیش از ۱۲ هزار نفر مسافر به شیراز به‌وسیله خطوط ریلی گفت: در نوروز امسال بیش از ۲۴ هزار نفر مسافر به‌وسیله ناوگان ریلی فارس جابه‌جا شدند که نشان دهنده ضریب اشغال ۱۰۰ درصدی قطارهای فارس در ایام نوروز ۱۴۰۳ است.

وی اضافه‌کرد: این تعداد مسافر با ۹۰ رام قطار به مقاصد تهران و مشهد و ایستگاه‌های بین راهی به‌صورت رفت و برگشت جابه‌جا شده‌اند.

انصاری در خصوص ساعت حرکت قطارها تا پایان فروردین ماه گفت: قطارهای فارس در مسیر تهران به‌صورت روزانه در ساعت ۱۸: ۳۰ از مبدأ شیراز و ساعت ۲۰: ۵۰ از مبدأ تهران و در مسیر مشهد ساعت ۱۴: ۳۰ از مبدأ شیراز و ساعت ۰۶: ۲۵ از مبدأ مشهد وایستگاه‌های بین راهی به مسافران خدمات می‌دهد.

انصاری در خصوص برنامه‌های حوزه باری راه‌آهن فارس در سال جدید افزود: در راستای منویات مقام معظم رهبری برای دست‌یابی به شعار سال ۱۴۰۳، مهم‌ترین برنامه این اداره کل فراهم آوردن امکانات و زیرساخت‌های ریلی برای حمل محموله‌های تولیدی استان و انتقال مواد اولیه به‌منظور جهش تولید است که قطعاً با مشارکت مردم و مجتمع‌های صنعتی میسر خواهد شد. در این راستا امیدواریم با برنامه‌ریزی انجام شده در سال جاری به رشد چند برابری در زمینه بارگیری دست پیدا کنیم.