شناسهٔ خبر: 163240 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

راهبر فرودگاه مهرآباد آمار پروازی پرترافیک‌ترین فرودگاه کشور را اعلام کرد؛

هدایت و کنترل ۱۱ هزار و ۶۳۵ پرواز در نوروز ۱۴۰۳

ایراهیم مرادی عضو هیئت مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و راهبر فرودگاه بین المللی مهرآباد گفت: با تلاش ماندگار همکاران، هدایت و کنترل ۱۱ هزار و ۶۳۵ پرواز و جا به جایی یک میلیون و ۵۴۲ هزار و ۵۲۵ مسافر در بازه زمانی ۲۴ اسفند تا ۱۷ فروردین ماه در پایانه هوایی مهرآباد رقم خورد.

ابراهیم مرادی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره عملکرد فرودگاه بین المللی مهرآباد در سفرهای نوروزی ۱۴۰۳ اظهار کرد: با تلاش ماندگار همکاران فرودگاه بین‌المللی مهرآباد هدایت و کنترل ۱۱ هزار و ۶۳۵ پرواز و جابه‌جایی یک میلیون و ۵۴۲ هزار و ۵۲۵ مسافر در بازه زمانی ۲۴ اسفند تا ۱۷ فروردین ماه در پایانه هوایی مهرآباد رقم خورد.

راهبر فرودگاه بین‌المللی مهرآباد با اعلام پایان سفرهای نوروزی در تاریخ ۱۷ فروردین ماه ۱۴۰۳ بیان کرد: در طول این بازه زمانی، ۱۱ هزار و ۶۳۵ پرواز توسط همکارانم در پایانه هوایی تهران (تقرب مهرآباد) هدایت و کنترل شده است که سهم فرودگاه بین المللی مهرآباد از این تعداد، هفت هزار و ۶۴۱ پرواز و سهم فرودگاه حضرت امام‌خمینی (ره) ۳ هزار و ۹۹۴ پرواز بوده است.

وی افزود: بر این اساس یک میلیون و ۵۴۲ هزار و ۵۲۵ مسافر جابه‌جا شده‌اند که سهم فرودگاه بین‌المللی مهرآباد ۹۱۶ هزار و ۸۰۰ مسافر و سهم فرودگاه امام‌خمینی (ره) ۶۲۵ هزار و ۷۲۵ مسافر بوده است.

مرادی گفت: بر اساس آمار ثبت شده در واحد آمار اداره هماهنگی پرواز فرودگاه بین‌المللی مهرآباد، روزانه به‌طور میانگین ۵۲۸ سورتی پرواز توسط همکاران تقرب پرواز هدایت و کنترل‌شده‌اند که ضمن دستیابی به رکوردی جدید پس از دوران کرونا و کسب عنوان پرترافیک‌ترین TMA کشور، سهم فرودگاه مهرآباد از این تعداد پرواز به‌طور میانگین ۳۳۰ پرواز بوده است.

عضو هیئت مدیره شرکت فرودگاه‌ها و راهبر فرودگاه مهرآباد در پایان بیان کرد: بر خود فرض می‌دانم از تمام همکاران ارجمندم در جای‌جای زنجیره خدمت فرودگاه بین‌المللی مهرآباد که با تلاش کم بدیل خود، خاطراتی ماندگار برای هم وطنان ثبت کردند، تشکر و قدردانی کنم. همچنین از تلاش شبانه‌روزی کارکنان سخت‌کوش سپاه حفاظت هواپیمایی مهرآباد، پلیس فرودگاه مهرآباد، کارکنان شرکت‌های هواپیمایی فعال در مهرآباد، کارکنان شرکت‌های هندلینگ فعال در مهرآباد و دیگر خدمت‌گزاران حوزه‌های امنیتی و ایمنی خدمت‌رسانی که مشتاقانه به مردم شریف ایران اسلامی در بازه زمانی ۲۴ اسفند تا ۱۷ فروردین ماه خدمت کردند، تشکر و قدردانی کنم.