شناسهٔ خبر: 164055 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل بانک مسکن خبر داد؛

انعقاد قرارداد تسهیلاتی ۳۳۵ هزار و ۳۷۸ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن

مسکن روستایی مدیرعامل بانک مسکن از انعقاد قرارداد تسهیلاتی ۳۳۵ هزار و ۳۷۸ واحد مسکونی نهضت ملی مسکن در قالب ۵۲ هزار و ۱۴۸ پروژه با اعتباری نزدیک به ۱۵۱ همت تا پایان سال ۱۴۰۲در بانک مسکن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ​​​​​​از پایگاه خبری بانک مسکن، سید عباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به نقش و جایگاه اجرای طرح نهضت ملی مسکن در جهش تولید مسکن در کشور، از انعقاد قرارداد تسهیلاتی ۳۳۵ هزار و ۳۷۸ واحد مسکونی نهضت ملی مسکن در قالب ۵۲ هزار و ۱۴۸ پروژه با اعتباری نزدیک به ۱۵۱ همت تا پایان سال ۱۴۰۲ در بانک مسکن خبر داد.

وی گفت: صنعت ساخت و ساز به‌عنوان یکی از مهم‌ترین پیشران‌های اقتصادی، نقش و جایگاه ویژه‌ای در توسعه اقتصادی کشور، رونق صنایع وابسته و در نتیجه افزایش اشتغال‌زایی دارد. پیشبرد طرح نهضت ملی مسکن به‌عنوان پروژه عظیم ساخت و ساز در کشور که هم‌زمان با آغاز به کار دولت سیزدهم به اجرا درآمد؛ تأثیر مهمی بر بازار مسکن دارد. از این رو بانک مسکن به‌عنوان بانک عامل دولت در حوزه مسکن، نقش پررنگی در اجرای این طرح و پیشبرد به هنگام و مؤثر آن ایفا می‌کند.

حسینی ادامه داد: طرح نهضت ملی مسکن از جمله طرح‌هایی است که تولید مسکن در آن با مشارکت مردم صورت می‌گیرد و می‌توان این طرح را نمونه‌ای بارز شعار سال ۱۴۰۳ مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) دانست. در این طرح، بخشی از زمین‌ها جهت خانه‌سازی به سازندگان واگذار می‌شود. همچنین تسهیلات ساخت نیز به‌عنوان مشوق به سازندگان اعطا می‌شود تا حضور جدی در عرصه ساخت و ساز انبوه داشته باشند که این هم به‌نوعی، زمینه مشارکت متخصصان بخش خصوصی و مردم در پیشرفت پروژه‌های عظیم ساختمانی و تولید مسکن کشور را فراهم می‌سازد.

وی افزود: بانک مسکن با پیروی از منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و در راستای عمل به شعار "جهش تولید با مشارکت مردم"، علاوه بر تدوین و اجرای سیاست‌های اعتباری مرتبط با نیازها و امکانات جامعه و صنعت ساخت و ساز، خود نیز با تمام توان، آماده ارائه خدمات است. این بانک تخصصی می‌کوشد تا با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مالی و مهندسی و تجارب ارزشمند سرمایه انسانی خود، با تغییر نگرش به‌سوی شهرسازی شایسته برای مردم شریف ایران و هدف‌گذاری ساخت یک‌صد هزار واحد مسکونی استاندارد و باکیفیت، منشاً تحولی عظیم در بخش مسکن کشور باشد.

حسینی در سخنان خود گفت: بانک مسکن، از ۱۵۱ همت قرارداد تسهیلاتی منعقده، تا پایان سال ۱۴۰۲ مبلغ ۸۵ همت آن را به پروژه‌ها تزریق کرده است و با تمام قوا در تداوم این روند تلاش می‌کند.