شناسهٔ خبر: 164434 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه خبر داد؛

واگذاری ۸۱ قطعه زمین در قالب طرح جوانی جمعیت در کرمانشاه

قرعه کشی ۸۱ قطعه زمین در قالب طرح جوانی جمعیت در کرمانشاه مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه گفت: مراسم قرعه‌کشی و واگذاری ۸۱ قطعه زمین در قالب قانون جوانی جمعیت در استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از سازمان بنادر و دریانوردی، ابوطالب گرایلو از تخلیه و بارگیری بیش از ۴۷ میلیون تن کالا در بندر امام در سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: با اتخاذ تمهیدات مناسبت و فراهم ساختن زمینه مساعد به‌منظور بهره‌گیری از مزیت‌های ترانزیتی در این مجتمع بزرگ بندری، ترانزیت کالا در بازه زمانی مذکور از ۹۶۳ هزار و ۲۰۶ تن به بیش از ۳ میلیون و ۷۲۷ هزار تن رسید که ۲۸۷ درصد رشد را نسبت به‌مدت مشابه در سال گذشته نشان‌می‌دهد.

گرایلو همچنین در خصوص عملکرد این بندر در زمینه تخلیه و بارگیری کالاهای معدنی و شیمیایی گفت: این میزان کالا از ۸ میلیون و ۵۹۰ هزار تن در سال ۱۴۰۱ به بیش از ۹ میلیون و ۷۹۲ هزار تن در سال ۱۴۰۲ رسید که حاکی از رشد ۱۴ درصدی است.

وی تخلیه و بارگیری فرآورده‌های نفتی در ۱۲ ماهه سال گذشته را ۲۱ میلیون تن اعلام‌کرد که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته از ۲۱ درصد رشد برخوردار بوده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به اینکه بیش از ۲۲ میلیون و ۳۱۶ هزار تن صادرات کالا در سال ۱۴۰۲ در این مجتمع بزرگ بندری انجام شده‌است، از رشد ۹,۵ درصدی نسبت به‌مدت مشابه در سال قبل خبر داد.

گرایلو خاطر نشان کرد: رویه گمرکی کابوتاژ نیز طی ۱۲ ماه گذشته نیز با ۶ درصد رشد از ۳ میلیون ۵۸۹ هزار تن به ۳ میلیون ۷۹۷ هزار تن رسید. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (کرمانشاه)، رامین الماسی مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه گفت: تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز در سایت‌های نهضت ملی مسکن ضرورتی است که باید با تلاش دستگاه‌های مرتبط و همکاری ادارات کل راه و شهرسازی فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه نهضت ملی مسکن یکی از طرح‌های مهم دولت مردمی سیزدهم است که برای برخورداری تمامی اقشار جامعه از مسکن مدنظر قرار گرفته که باید در استان کرمانشاه نیز با اهتمام ویژه‌ای دنبال شود، افزود: امروز نیز با حضور مسئولان و دستگاه‌های نظارتی نیز مراسم واگذاری و قرعه‌کشی ۸۱ قطعه زمین در قالب طرح جوانی جمعیت برگزار شد.

الماسی تصریح‌کرد: در این مراسم در شهرستان هرسین تعداد ۳۳ قطعه به ۶۶ متقاضی، بیستون ۳۲ قطعه به ۶۴ متقاضی و در شهرستان کرمانشاه ۲۶ قطعه به ۵۱ متقاضی واگذار شد