شناسهٔ خبر: 166603 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

اختصاص ۳۰ هکتار زمین برای خانواده‌های دارای سه و چهار فرزند چهارمحال و بختیاری

سس مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: براساس تمهیدات انجام شده تاکنون ۳۰ هکتار زمین به ارزش ۱۴۰ هزار میلیارد ریال برای خانواده‌های دارای سه فرزند و چهار فرزندی که در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند، اختصاص یافته است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (چهارمحال‌وبختیاری)، خدایار باقری مدیرکل راه و شهرسازی استان روز شنبه در نشست قرارگاه جوانی جمعیت چهارمحال و بختیاری افزود: روند واگذاری زمین به خانواده‌های سه و چهار فرزندی همچنان ادامه دارد.

وی اظهار کرد: تاکنون ۱۳هزار و ۶۳۱ خانوار سه و چهار فرزند استان برای دریافت زمین در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند که از این شمار ۱۳هزار و ۱۹۸ خانوار شهری و ۴۳۳خانوار روستایی بوده است.

باقری افزود: از این تعداد هفت هزار و ۷۲۵ نفر دارای فرزند سوم و پنج هزار و ۴۷۳ نفر دارای فرزند چهارم هستند.

وی اظهار کرد: تا این لحظه ۶ هزار و ۳۸۲ نفر تشکیل پرونده داده و از این میزان با توجه به واگذاری‌هایی که انجام شده به ۲۸ درصد این جمعیت زمین تخصیص و قرارداد تحویل شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: این تعداد افراد ثبت‌نام شده در سامانه از کل ۴۳ شهر استان هستند که تاکنون در ۲۲ شهر این استان زمین تخصیص داده شده است.

وی یادآور شد: بیشترین جمعیت متقاضی در شهر لردگان با چهار هزار و ۱۶۸ نفر است که به دلیل محدودیت زمین تاکنون توانسته‌ایم پنج درصد را توانسته‌ایم پوشش بدهیم.

باقری در خصوص پرداخت هزینه‌های آماده‌سازی زمین گفت: خانواده‌های سه فرزندی طبق قانون باید هزینه‌های آماده‌سازی را به صورت اقساط در مدت هشت سال بپردازند.

وی یادآور شد: با توجه به میزان زمین تامین شده برای پوشش جمعیت ثبت‌نامی حدود ۳۹۰ هکتار دیگر زمین نیاز است.