شناسهٔ خبر: 16683 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید:

۱۰۰ هزار مسکن مهر مشتری ندارد/ متقاضیانی که به تعهدات مالی خود عمل نکنند از فهرست پروژه‌ها حذف می‌شوند

محسن نریمان مديرعامل شرکت عمران شهرهای جديد با بیان این‌که بيش از ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور متقاضی ندارد گفت: در حال بررسی شیوه‌نامه‌ای هستیم تا متقاضیانی که آورده خود را پرداخت نکرده‌اند از پروژه‌های مسکن مهر خارج شود و در تعامل با بانک‌ها به سایر متقاضیان واگذار یا در قالب طرح مسکن اجتماعی واگذار شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محسن نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما اظهار کرد: به متقاضیان مسکن مهر که به تعهدات مالی خود عمل نکرده‌اند اعلام می کنیم که تکلیف را روشن کنند زیرا در مراحل بعدی با تایید شورای مسکن استان ها حذف خواهند شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به اینکه از مجموع حدود ۲ هزار واحد مسکن مهر ۴۰۰ واحد در شهرهای جدید است، گفت: در تعداد زیادی از واحدهای مسکن مهر پیشرفت بالای ۹۰ درصد است اما متقاضی تا کمتر از ۵۰ درصد و در مواردی تا ۵ میلیون تومان به تعهداتش عمل کرده است.

نریمان گفت: برای اینگونه واحدها در حال بررسی تهیه شیوه نامه هستیم تا از مسکن مهر خارج شود و در تعامل با بانک‌ها به سایر متقاضیان واگذار یا در قالب طرح مسکن اجتماعی واگذار شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید فقر مطالعه و جانمایی نامناسب در آغاز اجرای طرح مسکن مهر را علت بروز مشکلات در اجرای این طرح بیان کرد و گفت: برخی واحدها در جاهایی ساخته شد که هنوز هم متقاضی ندارد.

نریمان افزود: در هشتگرد حدود ۸ هزار واحد مازاد در انتظار متقاضی است و در شهرهای جدید شیرین شهر ، رامین و بینالود نیز تعداد متقاضیان کافی نیست.

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به اینکه در حال بررسی این موارد هستیم ، گفت : در طرح هایی که متقاضیان تعهدات را عمل کردند و پیشرفت کافی است مشکلی نداریم و تا ۶ ماهه سال آینده این واحدها واگذار می شود.

نریمان با اشاره به برخی مشکلات ناشی از توپوگرافی منطقه مانند شهر پردیس گفت : در پردیس ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر با پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد در تپه ماهور ساخته شده است که باید امکانات آب، برق، گاز، مدرسه، درمان و انتظامی تدارک دیده شود.

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت : امسال ۲۰ هزار مسکن مهر در پردیس واگذار خواهد شد که از این تعداد ۵ هزار واحد در دهه فجر تحویل متقاضیان می شود.

نریمان گفت : در همه شهرهای جدید نیز ۵۰ هزار واحد مسکن مهر با پیشرفت بالای ۹۵ درصد آماده واگذاری است که در برخی مانند شهر پردیس مشکلات زیربنایی با همکاری وزارت نیرو و نفت باید حل شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید خاطرنشان کرد : تا کنون از وزیر راه و شهرسازی دستوری مبنی بر توقف طرح مسکن مهر صادر نشده است./

نظر شما