شناسهٔ خبر: 170087 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رفع ۹ مورد تجاوز به حریم راه‌ها در شهرستان آشتیان استان مرکزی

کربلائی حسنی سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان آشتیان استان مرکزی از رفع ۹ مورد تجاوز به حریم راه‌ها در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از استان مرکزی، صابر کربلایی حسنی سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان آشتیان با اشاره به اهمیت نگهداری از حریم راه ها در راستای کاهش تصادفات جاده ای اظهار کرد: حفاظت و صیانت از راه ها یکی از وظایف مهم راهداری است که در این راستا اقدامات مختلفی صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه متاسفانه عده معدودی از شهروندان نسبت به این موضوع بی تفاوت هستند و اقدام به تخریب جسم راه کرده و یا به حریم آن تجاوز می کنند، افزود: به همین منظور و با هدف جلوگیری از آسیب دیدگی جاده و تجاوز به حریم آن، عوامل راهداری به صورت مستمر در سطح راههای شهرستان اقدام به گشت زنی و شناسایی متخلفین می کنند.

سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان آشتیان بیان کرد: بر این اساس از ابتدای سال جاری تاکنون اقدامات متعددی صورت گرفته که در همین راستا در هفته جاری ۹ مورد تجاوز به حریم را شناسایی و طبق قانون با آن برخورد شد.

کربلایی حسنی همچنین یادآور شد: طی این مدت در محور آشتیان - راهجرد و آشتیان - آهو ۹ مورد تجاوز به حریم راه شامل ۴ مورد دیوارکشی غیرمجاز، دو مورد استقرار کانکس، دو حفاری غیرمجاز جهت ایجاد استخر ذخیره آب و یک مورد فنس کشی شناسایی شد که توسط عوامل راهداری و با اخذ مجوز از مرجع قضایی، طبق قانون با متخلفین و متجاوزین به حریم قانونی راه برخورد و نسبت به رفع آنها اقدام کردند.