شناسهٔ خبر: 170183 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید:

شهر جدید امیرکبیر آماده شروع جهشی برای ساخت خانه حیاط دار است

شهرهای جدید مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با حضور در آیین اهدای زمین‌ به متقاضیان در شهر جدید امیرکبیر واقع در استان مرکزی گفت: شهر جدید امیرکبیر آماده شروع جهشی برای ساخت خانه‌های یک طبقه حیاط دار است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی سعید غفوری امروز در آیین اهدای زمین‌ به خانواده‌های خوش جمعیت استان مرکزی در شهر جدید امیرکبیر اظهار کرد: با پیگیری‌های رئیس جمهوری شهید، امروز ایران اسلامی تبدیل به کارگاه بزرگ ساخت مسکن در کشور شده است و به گواه آمار بانک مرکزی رشد ساخت‌وساز تولید مسکن از  منفی ۶.۹ درصد در سال ۱۴۰۰ با همت رئیس جمهور ۷.۱ درصد در پایان سال ۱۴۰۲ رسیده است به طوری که حجم افتتاح‌ها و واگذاری زمین در  قالب طرح جوانی جمعیت و واگذاری انفرادی و گروهی افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: در هفته گذشته در شهرهای جدید پرند، پردیس مهستان(هشتگرد)، ایوانکی و سهند افتتاح واحد و واگذاری زمین وجود داشته و در شهرهای جدید اصفهان هفته آینده واگذاری واحدهای مسکونی خواهیم داشت و امروز در شهر جدید امیرکبیر واگذاری زمین انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران تصریح کرد: شهر جدید امیرکبیر آماده شروع جهشی برای ساخت ویلایی است و لازم است وزیر کشور مساعدت داشته باشند تا توسط دستگاه‌های خدمات رسان و شبکه‌های زیرساخت تامین آب پایدار این شهر شکل گیرد.

غفوری بیان کرد: امروز خرسندیم که واگذاری زمین در قطعات ۲۰۰ و۳۰۰ متری به طرح جوانی جمعیت انجام خواهد شد و برنامه‌های خوبی برای این شهر در نظر داریم و برای خدمات روبنایی شهر جدید امیر کبیر برنامه‌های وجود دارد.

شهر جدید امیرکبیر آماده شروع جهشی برای ساخت خانه حیاط دار است

وی ادامه داد: امروز ساخت و ساز طرح نهضت ملی از ۲ میلیون و ۶۵۳ هزار واحد گذشته است و در هفته‌های آینده شتاب بیشتری خواهد گرفت که به برکت خون رییس جمهور شهید محقق شده است، امیدواریم این طرح ملی در سنوات آینده تداوم داشته باشد.

فرزاد مخلص الائمه، استاندار مرکزی در این آیین اظهار کرد: ۹ هزار واحد مسکونی و  زمین در طرح جوانی جمعیت و نهضت ملی مسکن برای متقاضیان پیش بینی شده که امروز اسناد بیش از ۲ هزار و ۱۵۰ واحد در چند شهرستان‌های استان برای طرح جوانی جمعیت تحویل داده خواهد شد.

وی افزود: حدود ۲۶۴ واحد مسکونی نیز امروز به بهره برداران و متقاضیان عمدتا در شهرستان ساوه تحویل داده خواهد شد. هفته آینده به صورت وبیناری با سرپرست ریاست جمهوری تعدادی از پروژه ها از جمله در حوزه راه و شهرسازی، سلامت، آب‌رسانی و غیره افتتاح خواهد شد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در همان روز بیمارستان ولیعصر اراک نیز بهره برداری می‌رسد و اکنون بیمارستان زنان و زایمان سینا آشتیانی اراک فعالیت خود را آغاز کرده و دیالیز اولین بیمار خود را نیز پذیرش کرده است. 

مخلص‌الائمه عنوان کرد: شهر جدید امیرکبیر تنها و نخستین شهر ویلایی کشور است که به نام بنیانگذار مبارزه با استکبار میرزا تقی خان امیرکبیر نامگذاری شده است و امیدواریم بتوان در ادامه مسیر مبارزه با همه عوامل استکبار طی شود.

شهر جدید امیرکبیر آماده شروع جهشی برای ساخت خانه حیاط دار است