شناسهٔ خبر: 171682 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

دمای هوای مشهد به ۴۰ درجه می‌رسد

اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: بیشینه دمای هوای بیشتر شهرستان‌های استان از جمله کلان‌شهر مشهد در اواخر هفته جاری به ۴۰ درجه سلسیوس می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (خراسان رضوی)؛ زهرا آهنگرزاده کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: هوای گرم از ابتدای هفته جاری خراسان رضوی را فرا گرفته است که با افزایش تدریجی دما، این استان روزهای بسیار گرمی را در اواخر هفته پشت سر خواهد گذاشت.

 وی ادامه داد: همچنین دما در برخی از شهرستان‌های مناطق گرمسیر خراسان رضوی نیز در مدت یاد شده از ۴۰ درجه فراتر خواهد رفت.

 کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: وزش باد و افزایش ابر از دیگر پدیده‌های استان در روزهای پایانی هفته جاری خواهد بود این پدیده‌ها موجب بارش‌های پراکنده در ارتفاعات و برخی از مناطق شمالی در روز جمعه هفته جاری خواهد شد.

 آهنگرزاده افزود: در شبانه روز گذشته، قوچان با ۱۶ و سرخس با ۴۱ درجه سلسیوس به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین مناطق استان بوده‌اند و در همین مدت در کلان‌شهر مشهد نوسانات دمایی ۲۳ تا ۳۶ درجه به ثبت رسیده است.

 وی اضافه کرد: دمای کنونی هوای مشهد ۳۴ درجه سانتیگراد است که طبق تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی تا ۳۸ درجه افزایش خواهد یافت.