شناسهٔ خبر: 171734 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

به منظور ارتقای ایمنی راه‌ها برای سفرهای اربعین؛

تابلوهای محدودیت سرعت در محورهای خراسان شمالی اصلاح می‌شود

کمیسیون ایمنی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی در چهارمین جلسه کمیسیون اجرایی آیین نامه مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان از اصلاح تابلوهای محدودیت سرعت در محورها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (خراسان شمالی)، محمد مشتری مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی در چهارمین جلسه کمیسیون اجرایی آیین‌نامه مدیریت ایمنی حمل‌ونقل و سوانح رانندگی استان گفت: با همکاری پلیس راه و طی تحلیل آمار تصادفات جاده‌ای، تابلوهای محدودیت سرعت در محورهای خراسان شمالی اصلاح می‌شود تا شاهد کاهش این آمار باشیم.

وی افزود: اصلاح شیب شیروانی با هدف کاهش واژگونی خودروها در دست اجراست و تاثیر آن را طی سال گذشته در جاده‌های استان دیدیم.

این مسئول اظهار کرد: رفع نقاط پرحادثه از دیگر اقدامات این اداره کل در راستای کاهش سوانح جاده‌ای است.

مشتری در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: نصب دوربین‌های ثبت تخلف با اولویت راه‌های اصلی و شریانی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار هم با اشاره به وضعیت تصادفات ۳ ماهه گفت: آمار تصادفات جاده‌ای پلیس راه و پزشکی قانونی باید پردازش و تحلیل شود و بر این اساس سمت بهبود وضعیت موجود برویم.

مهدی رشیدی اضافه کرد: حوزه راه بسیار وسیع بوده و دارای ابعاد اجتماعی، فرهنگی، عمرانی و اقتصادی است.

این مسئول اظهار کرد: علاوه بر نقش راه بر وقوع سوانح رانندگی نباید از نقش راننده یا راکب و وسیله نقلیه مغفول ماند و باید تمام این عوامل را کنار یکدیگر دید.

در این جلسه آمار مقایسه‌ای تصادفات ۳ ماهه توسط پلیس راه و پزشکی قانونی، بررسی و هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی برای ارائه خدمات ایمن در سفرهای تابستانی و اربعین ارائه شد.