شناسهٔ خبر: 171761 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

خط اتوبوسی مشهد به نجف/کربلا راه‌اندازی شد

راه اندازی خط اتوبوسی مشهد به نجف/کربلا رئیس اداره ترانزیت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: با توجه به آغاز ماه محرم و در آستانۀ ایام اربعین حسینی (ع) خط منظم مسافری در مسیر مشهد به نجف/کربلا با استفاده از ناوگان اتوبوسی و ون ایرانی و عراقی راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از خراسان رضوی؛ نصیر برادران با بیان اینکه هدف از راه‌اندازی این خط ارائه خدمات شایسته به زائران ایرانی و عراقی است گفت: اولین سرویس منظم اتوبوسی در روز یکشنبه هفدهم تیر ماه اعزام شد و فروش اینترنتی بلیت توسط شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی مسافربری استان به ترتیب در سامانه‌های www.Safar۷۲۴.ir و www.Tarabari۷۲۴.com در نظر گرفته شه است.

وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته شده؛ هر هفته حداقل ۴ سرویس اتوبوسی و ون به طور منظم در مسیر مشهد به عراق از طریق مرز مهران زائران را جابه‌جا می‌کنند.

رئیس اداره ترانزیت اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان رضوی اظهار کرد: در حال حاضر در استان خراسان رضوی ۳ شرکت مسافربری دارای مجوز فعالیت و قرارداد معتبر با طرف عراقی برای ناوگان اتوبوسی و ۲ شرکت برای ناوگان ون مشغول فعالیت هستند.

وی ابراز امیدواری کرد با توجه به راه‌اندازی خط مشهد به عراق به‌صورت منظم و نیاز سنجی صورت گرفته در این خصوص زائران گرامی می‌توانند با مراجعه به سامانه‌های اطلاع رسانی شده و رزرو بلیت برای سفری راحت در ایام محرم و اربعین حسینی (ع) برنامه ریزی کنند.