شناسهٔ خبر: 17730 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

جزئیات سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به استان قزوین:

پژمان: تسریع ارایه خدمات به مردم استان اساسی‌ترین‌ هدف این سفر/ همتی: عزم دولت در جهت تکمیل مسکن مهر

سید محمد پژمان معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان قزوین گفت: با وجود اینکه مجموعه راه و شهرسازی بخش زیادی از تعهدات خود را در راستای تامین منابع جهت پیشرفت پروژه‌های استان به ویژه در ناحیه شهری مهرگان و مجموعه امامزاده حسین (ع) انجام داده، سرعت اجرای پروژه‌ها قابل قبول نیست.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، سیدمحمد پژمان، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن طی سفر به استان قزوین از پروژه‌های انجام شده و در دست اقدام ناحیه شهری مهرگان و مجموعه امامزاده حسین (ع) بازدید کرده و تسریع در ارایه خدمات بهینه به شهروندان را از اساسی‌ترین اولویت‌های دولت دانست.

پژمان با اشاره به اینکه موضوعات نباید تفکیک دستگاهی شده و با هم افزایی همه بخش‌ها در حد توان باید کار را پیش برود، گفت: وقت آنست که با تدبیر، دقت نظر علمی و بهره‌گیری از تجربیات بسیاری که در حوزه‌های مختلف بدست آمده برنامه و پروژه‌ها را با بالاترین کیفیت تکمیل نمود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با ابراز رضایت از میزان خدمات ارایه شده در ناحیه شهری مهرگان عنوان کرد: سطح خدمات روبنایی ارایه شده در ناحیه شهری مهرگان در حد امکان پیش رفته، به طوریکه در حوزه آموزش با فضاهایی روبرو هستیم که خالی از دانش آموز است، ولی نباید به این سطح از اقدامات بسنده کرده و سعی کنیم نیازهای مردم را در حوزه‌های دیگر نیز مرتفع کنیم.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در این راستا افزود: این سازمان از منابع در اختیار خود مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال را به شکل زمین در اختیار شهرداری محمدیه قرار داده تا صرف آماده‌سازی ناحیه شهری مهرگان کند که امیدواریم با نظارت مقام ارشد استان این امکانات نقد موجود جذب شده و مورد استفاده قرار گیرد.

پژمان با اشاره به اینکه یکی از اهداف سفر به استان پیگیری روند پیشرفت مصوبات قبلی بوده گفت: با توجه به ظرفیت‌های فرا منطقه‌ای متنوعی که در مجموعه مذهبی تاریخی امامزاده حسین (ع) وجود دارد و با وجود تفاهم نامه صورت گرفته، امیدواریم هر چه زودتر موانع و مشکلات برطرف شده و پروژه تکمیل شود.

پژمان در پاسخ به درخواست استاندار مبنی بر تحویل دو قطعه زمین جهت احداث بیمارستان افزود: اگر زمین با کاربری بهداشتی و درمانی داشته باشیم بدون تردید این تخصیص صورت گرفته و با توجه به جمعیت قابل توجه ساکن در مهرگان، در صورت امکان یکی از این مراکز در آنجا تاسیس شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر انجام کارشناسی‌های دقیق جهت استخراج اولویت‌های استان گفت: با توجه به شرایط مالی دولت و امکانات موجود، انجام مطالعات کارشناسی کامل و هدفمند بر روی طرح‌ها در دستور کار قرار گیرد تا منابع موجود صرف برنامه و پروژه‌های اولویت‌دار شود.

فریدون همتی استاندار قزوین نیز با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در راستای تامین منابع احداث پروژه‌های روبنایی در ناحیه شهری مهرگان توسط مجموعه راه و شهرسازی گفت: با وجود همه محدودیت‌های مالی اقدامات عمرانی دولت تدبیر و امید از مدیریتی عاقلانه برخوردار بوده و ابتدا تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و اولویت‌دار در دستور کار قرار گرفته است.

همتی با تاکید بر عزم دولت در جهت تکمیل مسکن مهر اعلام کرد: ۴۴ درصد از پیشرفت صورت گرفته در پروژه مسکن مهر در دولت تدبیر و امید شکل گرفته و امیدواریم با حمایت و نگاه ویژه سازمان ملی زمین و مسکن راه و شهرسازی همچون گذشته و همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی مانند شهرداری، بخش باقیمانده آن نیز تا پایان سال آینده در استان به پایان برسد.

استاندار با اشاره به اینکه اراده استان بر انجام کارها با سرعت و کیفیت بالا قرار دارد عنوان کرد: یکی از راهکارها در این حوزه جرات و شهامت تصمیم گیری در بین مدیران است و ما هم از مسئولانی که بر اساس قانون عمل کرده و سلامت دارند حمایت می‌کنیم تا بتوانیم خدمات شایسته‌ای به مردم استان قزوین ارایه نماییم.

قائم مقام سازمان ملی زمین و مسکن، معاون عمرانی استاندار، حامد مانی فر مدیرکل راه و شهرسازی، مدیران اداره کل راه و شهرسازی و مجموعه مدیریت شهری قزوین و محمدیه نیز پژمان را در این برنامه همراهی کردند.

نظر شما