شناسهٔ خبر: 18611 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

آخوندی در جمع خبرنگاران اعلام کرد:

تاکید بر تشکیل شرکت لیزینگ هواپیمایی در کشور/ رشد شاخص‌های خرید و فروش مسکن در ماه‌های گذشته

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر لزوم ایجاد شرکت لیزینگ هواپیمایی در کشور اعلام کرد: این بنگاه‌ها باید ایجاد شود تا ما مطمئن باشیم همواره امکان دسترسی به هواپیماهای مدرن برای همه شرکت‌ها در کشور وجود دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی در حاشیه همایش جامعه مهندسی و مدیریت اخلاق حرفه‌ای که صبح امروز یکشنبه ۲ اسفند در ساختمان جامعه مهندسان مشاور ایران برگزار شد درخصوص بحث ایجاد شرکت لیزینگ هواپیمایی در کشور در جمع خبرنگاران اعلام کرد: مسئله‌ای که ما از ابتدا در بازسازی صنعت هوانوردی در مورد آن بحث داشتیم مواردی از جمله بازسازی ساختاری بنگاه‌ها، ورود هواپیماهای جدید و ایجاد ساختاری برای بنگاه لیزینگ مانند تمام دنیا بود.

وی در ادامه وظیفه این بنگاه در صورت ایجاد را تأمین هواپیما و در اختیار گذاشتن آن به تمامی شرکت‌های خطوط هواپیمایی خصوصی ایران اعلام کرد و گفت: این بنگاه‌ها باید ایجاد شود تا ما مطمئن باشیم همواره امکان دسترسی به هواپیماهای مدرن برای همه شرکت‌ها در کشور وجود دارد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین افزود: ما با کمک شرکت‌های بین‌المللی مقدمات ایجاد یک لیزینگ هواپیمایی برای ایران را فراهم می‌کنیم که قدرت تأمین حدود ۲۰۰ هواپیما را به صورت پیوسته داشته باشد و بتواند از شرکت هواپیمایی ایران حمایت کند.

آخوندی در ادامه از تلاش ایران برای جذب مشارکت شرکت‌های بین‌المللی در این حوزه خبر داد و گفت: درحال حاضر تلاش می‌کنیم در حوزه لیزینگ مشارکت شرکت‌هایی که علاقمند به تأمین هواپیما برای ایران هستند را جذب کنیم که کشور عمان نمونه‌ای از این کشورها به شمار می‌رود.

وی در ادامه سخنانش در پاسخ به پرسشی پیرامون برنامه‌های خروج مسکن از وضعیت رکود بیان کرد: بحث مسکن به شدت به حوزه تقاضا و حوزه تقاضا به کل اقتصاد کلان کشور وابسته است که ما درحال حاضر شاهد آثار خروج تدریجی مسکن از این وضعیت هستیم. این تصور که کسی می‌تواند تقاضای بزرگی را در حوزه مسکن به صورت منتزع از کل ساختار اقتصاد داشته باشد، تصوری منطبق با واقعیت نخواهد بود.

وی در پایان از رشد شاخص‌های خرید و فروش مسکن در طول ۴-۳ ماه گذشته در کشور خبر داد و گفت: امیدوارم آثار فعالیت‌های انجام شده در این حوزه در سال ۹۵ آشکار شده و همگی شاهد آن باشیم./

نظر شما