شناسهٔ خبر: 18964 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

توکلی در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی تشریح کرد:

تعیین اعتبار دولت برای احداث قطارهای حومه‌ای/ تخصیص بیش از 3 هزار میلیارد ریال برای قطارهای اصفهان، تهران و مشهد

قطار حومه‌ای مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک شرکت عمران شهرهای جدید از تصویب بیش از سه هزار میلیارد ریال برای پروژه‌های احداث قطارهای حومه‌ای سه شهر اصفهان، تهران و مشهد از سوی دولت خبر داد.

محمدرضا توکلی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درباره اعتبار تصویب شده از سوی دولت برای پروژه‌های قطارهای حومه‌ای سه استان کشور اعلام کرد: با توجه به گزارش‌های منتشر شده از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور اعتبار پروژه ساخت قطارهای حومه‌ای سه شهر اصفهان، تهران و مشهد نزدیک به سه هزار و ۴۰ میلیارد ریال از سوی دولت اعلام شده و منتظر تصویب نهایی از سوی مجلس شورای اسلامی است.

توکلی در ادامه سخنانش درباره پروژه احداث قطار حومه‌ای کلانشهر اصفهان به شهرهای جدید بهارستان و فولادشهر اعلام کرد: قطار حومه‌ای شهرهای جدید بهارستان و فولادشهر هر یک به طول ۱۵ کیلومتر با مبلغی بالغ بر ۴۵۰ میلیارد ریال برای سال ۹۵ از سوی دولت تصویب شده است. این مبلغ برای سال ۹۴ حدود ۳۳۹ میلیارد ریال بود که عملیات ساخت آن از سوی شرکت عمران شهرهای جدید انجام می‌شود.

وی اعتبار مصوب شده برای سال ۹۵ قطار حومه‌ای کلانشهر تهران به شهر جدید پرند را به طول ۵۰ کیلومتر ۶۹۰ میلیارد ریال بیان کرد و گفت: اعتبار تعیین شده این پروژه برای امسال نیز ۶۳۰ میلیارد ریال بود که شهرداری تهران مسئولیت اجرای آن را برعهده گرفت.

این مقام مسئول افزود: برای عملیات اجرایی سال آینده پروژه ۲۵ کیلومتری ساخت قطار حومه‌ای تهران به شهر جدید هشتگرد نیز هزار میلیارد ریال درنظر گرفته شده است که این مقدار در سال ۹۴ معادل ۷۳۰ میلیارد ریال بود. امید است با تحقق این مبلغ طرح مورد نظر هرچه سریعتر به پایان رسیده و مورد استفاده ساکنان این منطقه قرار گیرد.

مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک شرکت عمران شهرهای جدید در پایان درخصوص پروژه‌های قطار حومه‌ای شهر مشهد اعلام کرد: در لایحه بودجه سال ۹۵ برای احداث قطار حومه‌ای کلانشهر مشهد به شهر جدید گلبهار و چناران به طول ۴۶ کیلومتر نزدیک به ۹۰۰ میلیارد ریال اختصاص داده شده است که این مقدار برای سال جاری ۱۵۰ میلیارد ریال اعلام شده بود./

نظر شما