شناسهٔ خبر: 21603 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

نویدی در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی خبر داد:

بازدید مدیرعامل شهر فرودگاهی اینچئون کره‌جنوبی از شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) / مشارکت فرودگاه اینچئون در فرودگاه و شهر فرودگاهی امام خمینی

کره جنوبی مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) از بازدید مدیرعامل شهر فرودگاهی اینچئون کره جنوبی از فرودگاه و مجموعه شهر فرودگاهی امام خمینی خبرداد و گفت: فردا یادداشت تفاهم همکاری بین دو فرودگاه امضا می‌شود.

محمود نویدی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: مدیرعامل مجموعه شهر فرودگاهی اینچئون کره جنوبی امروز (دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه) با حضور در مجموعه شهر فرودگاهی امام خمینی از بخش‌های مختلف این مجموعه بازدید کرد.

وی گفت: فردا سه شنبه ۱۴ اردیبهشت نیز قرار است یادداشت تفاهم همکاری همه جانبه بین دو فرودگاه در زمینه  تبادل و تجربیات، سرمایه گذاری، ساخت، اجرا و مدیریتی بین دو مجموعه شهر فرودگاهی امضا شود که به نوعی قرارداد خواهر خواندگی بین دو فرودگاه محسوب می‌شود.

مدیرعامل شهرفرودگاهی امام خمینی با بیان اینکه فرودگاه اینچئون کره جنوبی با ظرفیت جابه جایی سالانه ۱۲۰ میلیون مسافر فعالیت می‌کند افزود: فرودگاه اینچئون کره جنوبی یکی از پر ترافیک‌ترین فرودگاه‌های جهان است به طوری که رتبه دومین فرودگاه جهان در حوزه پروازهای باری و هشتمین فرودگاه جهان در بخش اعزام و پذیرش مسافر را به خود اختصاص داده است.

نویدی گفت: همچنین فرودگاه اینچئون هر سال در بخش خدمات مسافری و کیفیت این خدمات رتبه نخست را به خود اختصاص می دهد.

وی افزود: سال گذشته با امضای قرارداد با شرکت ناکو هلند،این شرکت به عنوان شرکت مشاور کارفرما شهر فرودگاهی امام خمینی انتخاب شد. همچنین سال گذشته سند همکاری با شرکت‌های ونسی و بوی فرانسه برای سرمایه‌گذاری در ساخت ترمینال مسافری ایرانشهر به امضا رسید که در صورت امضای یادداشت تفاهم با فرودگاه اینچئون کره امکان سرمایه‌گذاری و همکاری این فرودگاه در بخش‌های مختلف مجموعه شهر فرودگاهی امام خمینی فراهم می‌شود.

مدیرعامل شهرفرودگاهی امام خمینی ادامه داد: دو هفته پس از امضای این سند همکاری تیم اجرایی از کره جنوبی به ایران سفر خواهد کرد و جزئیات سرمایه‌گذاری و برنامه مشخص نحوه همکاری تعیین می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مدیریت فرودگاه امام خمینی(ره) سال گذشته در قالب شرکت شهر فرودگاهی آغاز شد و قرار است این فرودگاه با وسعت ۱۴ هزار هکتار به عنوان یک شهر فرودگاهی فعالیت کند.

بر همین اساس سال گذشته منطقه آزاد تجاری و منطقه ویژه اقتصادی این فرودگاه به عنوان بخشی از مجموعه شهر فرودگاهی امام خمینی به بهره‌برداری رسید.

شرایط و تسهیلات منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) را می‌توانید از اینجا مشاهده کنید.

نظر شما