شناسهٔ خبر: 23077 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌رضوی خبر داد؛

تامین‌اعتبار پروژه‌های معماری، شهرسازی و مرمت محورهای مصوب شورای راهبردی طرح مشهد ۲۰۱۷/ رایزنی برای انتخاب مشاور و اجرای عملیات اجرایی پایتخت فرهنگ اسلامی

اخوان عبداللهیان مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان‌رضوی با اعلام همکاری تمامی سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و بخش‌های خصوصی برای مهیا شدن مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی در سال ۲۰۱۷ میلادی (دی ماه ۱۳۹۵) از تامین اعتبار پروژه‌های معماری، شهرسازی و مرمت محورهای مصوب شورای راهبردی طرح مشهد ۲۰۱۷ خبر داد.

محمدرضا اخوان عبدالهیان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درباره فعالیت‌های اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان‌رضوی برای آمادگی مشهد در دی ماه سال جاری(سال ۲۰۱۷ میلادی) برای رویداد فرهنگی انتخاب آن شهر به عنوان پایتخت فرهنگ جهان اسلام از سوی آیسسکو گفت: کلیه فعالیت‌هایی که در اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان‌رضوی برای آمادگی مشهد در سال ۲۰۱۷ میلادی (دی ماه ۱۳۹۵) انجام می‌شود در راستای سیاست‌هایی است که در شورای راهبردی توسط وزیر راه و شهرسازی با محوریت آقای دکتر حناچی تعیین شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان خراسان‌رضوی افزود: ما در برش استانی فعالیت‌های خود را برای این رویداد فراملی بر اساس همفکری با ستاد ملی دنبال می‌کنیم و در این راستا از همکاری شهرداری و استانداری برای این رویداد فراملی که پیش‌بینی می‌کنیم با تاثیر بر رونق اقتصاد و تاثیرات فرهنگی و اجتماعی همراه باشد، در مجموعه اداره کل راه و شهرسازی استان برخورداریم.

اخوان‌عبدالهیان به همکاری موثر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و همچنین حمل و نقل پایانه‌ها و سایر دستگاه‌ها با مجموعه اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان‌رضوی برای آمادگی مشهد در سال ۲۰۱۷ به عنوان پایتخت فرهنگ جهان اسلام اشاره کرد و ادامه داد: در حال‌حاضر، فعالیت‌هایی که در حال انجام آنها هستیم جدای از تشکیل کارگروه‌های استانی، بحث عملیاتی‌کردن پروژه‌ها مخصوصا در حوزه اجرای معماری و شهرسازی است و در همین رابطه نیز همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و سازمان میراث‌فرهنگی برای تامین بخشی از اعتبارات بسیار مناسب بوده و ما در مجموعه اداره کل راه و شهرسازی با همکاری استانداری در بحث مرمت، احیا و باززنده‌سازی محورهایی که در طرح مشهد ۲۰۱۷ مصوب شورای راهبردی شده، ورود پیدا کرده‌ایم.  

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان‌رضوی، دستگاه‌ها و بخش‌های خصوصی برای آماده کردن مشهد در سال  ۲۰۱۷ ورود کرده‌اند و با همکاری‌های قابل‌توجهی که در این زمینه انجام شده در شرایط فعلی لازم است تا مشاوری برای طرح گرفته و سریع وارد بحث اجرا شوند.

اخوان عبداللهیان در پاسخ به میزان همکاری سایر نهادها، ارگان‌ها و سازمان‌ها برای تحقق مشهد ۲۰۱۷ با ستاد استانی گفت: همکاری در شرایط فعلی بسیار عالی است و مانند این می‌ماند که همه دستگاه‌ها دارند یک کار ملی انجام می‌دهند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی در مورد میزان همکاری اینگونه تشریح کرد: نه فقط دستگاه‌ها و سازمان‌ها که در جلسه اخیری که با استانداران در شهر مشهد برگزار کردیم بسیاری از استان‌های کشور، موضوع مشهد ۲۰۱۷ را متعلق به خود می‌دانند و به یک شکلی اعلام آمادگی برای مشارکت حداکثری دارند. سایر استان‌ها در این رابطه قدم پیش گذاشته و برای این موضوع اعلام آمادگی کرده‌اند.

 وی در پایان همچنین درباره مدیریت شهری با اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی برای تحقق مشهد ۲۰۱۷ گفت: در حال حاضر همکاری مدیریت شهری با اداره کل راه و شهرسازی در حد قابل‌توجهی بوده است. /

نظر شما