شناسهٔ خبر: 23105 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

امروز انجام شد

وزیر راه و شهرسازی وارد ترکمنستان شد/ استقبال رئیس جمهور ترکمنستان از وزیر راه و شهرسازی

سفر وزیر راه و شهرسازی در راس یک هیات عالی رتبه سیاسی و اقتصادی وارد عشق آباد پایتخت ترکمنستان شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، «عباس آخوندی» وزیر راه و شهرسازی ایران ساعتی پیش در راس یک هیأت عالی رتبه سیاسی و اقتصادی وارد ترکمنستان شد.وی پس از ورود با «قربانقلی بردی‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان دیدار کرد.

بر اساس گزارش فارس، رئیس جمهور ترکمنستان در این دیدار ضمن اظهار خرسندی از سفر وزیر راه و شهرسازی ایران به عشق‌آباد، تهران را کشور دوست، برادر و همسایه خود خواند و به اشتراکات تاریخی، فرهنگی و سنتی میان ۲ کشور اشاره کرد.

مشروح ملاقات وزیر راه و شهرسازی کشورمان با رئیس جمهور ترکمنستان متعاقبا منتشر خواهد شد.

«آخوندی» که ریاست طرف ایرانی کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی با کشور ترکمنستان را بر عهده دارد، پس از ملاقات با رئیس جمهور ترکمنستان قرار است با «رشید مرداف» وزیر امور خارجه ترکمنستان که ریاست ترکمنی کمیسیون مشترک همکاری‌‌های اقتصادی ترکمنستان و جمهوری اسلامی ایران بر عهده دارد، دیدار و گفت و گو کند.

گفتنی است که سفر آخوندی به عشق‌آباد در حالی است که «رشید مرداف» وزیر امور خارجه ترکمنستان ۳ هفته پیش در راس یک هیات عالی رتبه سیاسی کارشناسی به تهران سفر و با رئیس جمهور، وزیر امور خارجه و وزیر راه و شهرسازی و سایر مقامات دولتی ایران به صورت جداگانه دیدار و گفت‌وگو کرد./

نظر شما