شناسهٔ خبر: 23718 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

آخرين وضعيت خروج هواپیماى آر‌جى‌١٠٠ ماهان از باند فرودگاه خارک‌/ مسافران سالم هستند

سانحه هوایی مدیر‌ روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری با تایید خبرخروج یک فروند هواپیمای ماهان از باند فرودگاه خارگ، گفت: هیچ یک از مسافران پرواز شماره ۴۵۲۵ ماهان در مسیر اهواز - خارک صدمه ندیده‌اند.

 به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی رضا جعفرزاده در خصوص حادثه در پرواز اهواز-خارگ گفت: این پرواز که از اهوازعازم جزیره خارگ بود راس ساعت ۱۳ به وقت محلی، هنگام فرود به علت باد شدید از باند فرودگاه خارگ خارج شد.

مدیر روابط عمومی سازمان هوایپمایی کشوری با بیان اینکه در این حادثه تنها دماغه هواپیمای BAE صدمه دیده است، گفت: همه مسافران این پرواز در سلامت کامل هستند.

به گفته جعفرزاده، هم اکنون مسئولان شرکت هواپیمایی ماهان برای جابه جایی مسافران این هواپیما در این مسیر، هواپیمای جایگزین به جزیره خارگ اعزام کرده اند.

بخشدار ویژه خارگ نیز در گفت و گو با مهر از بروز حادثه برای پرواز اهواز - خارگ خبر داد و گفت: در این حادثه هواپیما از باند فرود خارج شد.

محمود رضايی بخشدار ويژه خارگ توضیح داده است که هواپيمای ماهان bae ۱۴۶ -۳۰۰ با ريجيستر ep-mof  ظهر یکشنبه از اهواز عازم جزيره خارگ بود که موقع فرود از باند فرودگاه خارج شد.

وی با اعلام اینکه به‌زودی كارگروهی در ارتباط با اين حادثه تشكيل خواهد شد و علت بروز حادثه بررسی می شود. اضافه کرد: با تلاش تمامی كاركنان فرودگاه خارگ و نيروهای مستقر در اين فرودگاه آسيبی به كسی وارد نشد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی یک فروند هواپیمای آر‌جی ۱۰۰ متعلق به ماهان، امروز پس از پرواز از فرودگاه اهواز در باند فرودگاه خارک به زمین می‌نشیند اما با پایان یافتن باند، ۲۰ مترهم پس از انتهای باند حرکت می‌کند و در واقع از باند منحرف می‌شود. در این حادثه چرخ دماغه هواپیما آسیب دیده و می‌شکند و دماغه به زمین می‌خورد.

طبق اعلام ماهان، این هواپیما حامل ۷۹ مسافر و ۹ خدمه بود که همه به سلامت از هواپیما پیاده می‌شوند، همچنین هواپیمای دیگری برای اعزام مسافران بعدی این هواپیما (مسیر خارک-شیراز) به خارک اعزام شده است.

نظر شما