شناسهٔ خبر: 24429 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

تفاهم دوجانبه‌ میان شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران و کویکا:

طراحی ترمینال جدید بین‌المللی فرودگاه اصفهان از سوی کره‌ای‌ها

فرودگاه اصفهان بر اساس تفاهم دوجانبه‌ میان شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران و آژانس همكاری‌های بين‌المللي کشور كره جنوبی، کره ای ها ترمینال جدید بین‌المللی فرودگاه اصفهان را طراحی می‌کنند

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، تفاهم دوجانبه‌ میان شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران و کویکا (آژانس همكاری های بين‌المللي کشور كره جنوبی KOICA )برای انجام مطالعات اولیه و طراحی ترمینال جدید بین‌المللی فرودگاه اصفهان با اعتبارات دولت کره جنوبی حاصل شد.

 شرکت فرودگاه‌ها در راستای گسترش مناسبات بین‌المللی خود با هدف جلب مشارکت سازمان‌ها و شرکت‌های بین‌المللی در طرح‌های توسعه فرودگاهی و ناوبری، مذاکرات گسترده‌ای را در چند ماه گذشته انجام داده و در مناسبات بین‌المللی خود، فرصت‌های مختلف سرمایه‌گذاری و مشارکت فنی را به طرف‌های خارجی معرفی کرده است.

 در این زمینه آژانس همكاریهای بين‌المللي کشور كره جنوبی (KOICA) علاقمندی خود را به مشارکت داوطلبانه در مطالعات طرح‌های توسعه فرودگاهی از ماه‌ها قبل اعلام کرد و مذاکرات متعددی در این خصوص انجام داد که مکاتبات لازم از طریق وزارت راه و شهرسازی و وزارت امور خارجه ایران با طرف کره‌ای صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، در نتیجه این مذاکرات تفاهم دوجانبه‌ای میان شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران و کویکا (آژانس همكاري‌هاي بين‌المللي كره جنوبي (KOICA برای انجام مطالعات اولیه و طراحی ترمینال جدید بین‌المللی فرودگاه اصفهان با اعتبارات دولت کره جنوبی حاصل شد.

بر اساس این خبر در زمینه اجرای این تفاهم جلسه‌ای با حضور معاون برنامه‌ریزی و نظارت، دفتر بررسی‌های اقتصادی، مدیر همکاری‌های بین‌المللی و اداره‌کل بهسازی و توسعه فرودگاه‌ها و مدیران مجموعه شرکت‌های فعال در حوزه صنعت هوانوردی کشور کره به همراه مدیر موسسه کویکا برگزار شد.

 در این نشست نحوه همکاری و خدمات مورد انتظار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به توافق رسید و مقرر شد پس از بازدید مدیران و کارشناسان آن سازمان از فرودگاه اصفهان و دریافت اطلاعات مورد نیاز توافق نهایی صورت پذیرد.

همچنین در این جلسه شرکت فرودگاه‌ها آمادگی خود را برای واگذاری پروژه ساخت ترمینال جدید اصفهان و طرح‌های توسعه سایر فرودگاه‌ها در قالب مدل‌های مختلف تجاری و سرمایه‌گذاری اعلام کرد.

نظر شما