شناسهٔ خبر: 26867 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مطرح شد

افزایش ۲۲درصدی سهم ریل نسبت به جاده در حمل‌ونقل هرمزگان/ آرزوی دیرینه مردم سیرجان برآورده شد/ بهبود کیفیت زندگی کارکنان شهرک راه‌آهن سیرجان و بندرعباس

ریل بندر و ریل نفت مدیرکل راه آهن هرمزگان گفت: ساخت چند ایستگاه‌، افزایش خطوط فرعی، اتصال بنادر و سایت‌ها به خطوط ریلی، تسهیل واگذاری واگن‌ها برای تخلیه و بارگیری، افزایش سهم حمل‌و‌نقل ریلی نسبت به جاده در دو سال اخیر از ۸درصد به ۲۲درصد، افزایش میزان تخلیه بار به بیش از ۵۰ درصد و پیشرفت ۴درصدی نسبت به برنامه در تن کیلومتر از جمله اقدامات انجام شده در طول دو سال گذشته به شمار می‌رود.

محمد پورفخری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اقدامات راه آهن هرمزگان در طی سه سال اخیر و پروژه‌های در دست انجام و مهم استانی اظهار داشت: در بخش فنی و زیربنایی پروژه ATC و تراک‌بندی از اهمیت بالایی برخوردار است که در دوماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید. اما به غیر از این پروژه اقدامات کثیری انجام شده که گزارش کامل آن به سمع و نظر وزیر راه و شهرسازی خواهد رسید.

وی افزود: از جمله این پروژه‌ها می‌توان به ساخت ایستگاه‌ها، افزایش خطوط فرعی، اتصال بنادر و سایت‌ها به خطوط ریلی، تسهیل واگذاری واگن‌ها برای تخلیه و بارگیری، افزایش سهم حمل‌و‌نقل ریلی نسبت به جاده در دو سال اخیر از ۸درصد به ۲۲درصد، افزایش میزان تخلیه بار به بیش از ۵۰ درصد و پیشرفت ۴درصدی نسبت به برنامه در تن کیلومتر از جمله اقدامات انجام شده در طول دو سال گذشته به شمار می‌رود.

مدیرکل راه آهن هرمزگان با اشاره به خدمات ایستگاهی و مسافری در سه سال اخیر بیان داشت: قطار بندرعباس-مشهد یک‌روز درمیان به صورت روزانه آماده خدمات رسانی به متقاضیان است. همچنین قطار تهران به سه رام در یک‌روز درمیان ارتقا یافت و تعداد قطارهای خودرو دوبرابر شد، بسیاری از سالن‌ها به ویژه سالن مسافری بندرعباس بهسازی، سکوسازی به علاوه نمازخانه‌های سرویس‌های بهداشتی تجهیز شد.  

پورفخری با بیان اینکه «آرزوی دیرینه مردم سیرجان برآورده شد» گفت: باجه فروش بلیت قطار که آرزوی دیرینه مردم سیرجان بود در ایستگاه راه‌آهن سیرجان ایجاد شد که مردم و کارمندان قادر به تامین بلیت در داخل ایستگاه باشند.

وی در ادامه از ایجاد باجه‌های فروش بلیت در دانشگاه‌های شهرستان بندرعباس برای تسهیل و رفاه حال دانشجویان خبر داد و افزود: در چند شهرستان مانند قشم، سیریک و میناب دکه فروش بلیت قطار نیز اضافه شده است.

مدیرکل راه آهن هرمزگان با اشاره به ارائه خدمات در بخش ناوگان خاطرنشان کرد: به منظور تامین رفاه مردم علاوه بر روشنایی ایستگاه و سکوها، گیت قدیم بازدید خودرو سرپوشیده شد و برای جلوگیری از سوخت‌گیری قطارهای مسافری در انشعابات سیستم فیلتراسیون سوخت‌گیری در داخل ایستگاه بندرعباس نصب و راه‌اندازی شده است.

پورفخری  به اقدامات انجام شده در جهت ارتقا کیفیت زندگی ماموران و کارکنان راه آهن هرمزگان اشاره کرد و گفت:با توجه به محرومیت‌ها و فاصله ۸ کیلومتری ایستگاه راه‌آهن از شهر بندرعباس، اقداماتی از جمله آسفالت کامل معابر شهرک‌های مسکونی سیرجان و بندرعباس، تامین فضای سبز، تامین روشنایی از طریق تاورهای ال‌ای‌دی، ایجاد فضاهای بازی و سرگرمی کودکان و جوانان، پیست اسکیت و دوچرخه سواری. ایجاد امکانات رفاهی و مراکز خدماتی سوپرمارکت، نانوایی و سرویس‌هایی در شان دانش‌آموز انجام شد و تلاش ما بر این بوده تا در دولت تدبیر و امید، امیدی در دل ماموران و کارکنان راه‌آهن به وجود آید.

نظر شما