شناسهٔ خبر: 26904 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان در شورای اداری مطرح کرد:

آغاز خدمات بزرگ به مردم هرمزگان در حوزه راهسازی

غلامرضا شيری مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان در جلسه شورای اداری هرمزگان که با حضور دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، به ارائه گزارش عملکرد این حوزه پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی هرمزگان، غلامحسین شیری در نشست شورای اداری استان هرمزگان که با حضور دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، خاطرنشان کرد، راه و شهرسازی هرمزگان از تابستان امسال در راستای خدمات به مردم مناطق محروم استارت ۱۰۰۰ کیلومتر راه روستایی را آغاز کرده است که تاکنون ۱۱۸ کیلومتر آن در قالب ۴۹ پروژه آسفالت شده است.

رئیس شورای حمل و نقل هرمزگان اعتبار هزینه شده برای احداث این پروژه ها را ۲۶۶ هزار و ۴۵۰ میلیون ریال عنوان کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دو هزار ۲۱۷ کیلومتر نیاز احداث راه برای روستاهای بالای ۲۰ خانوار داریم، بیان داشت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته ۱۰۰۰ کیلومتر راه روستایی تا پایان امسال احداث خواهد شد.

شیری ادامه داد، امسال ۱۷ پروزه در قالب بهسازی و آسفالت راه روستایی به طول ۸۲ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ هزار و ۳۰۰ میلیون ریال به اتمام رسیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان همچنین به اقدامات انجام شده در حوزه نگهداری راه ها اشاره کرد و بیان داشت: طی سه سال اخیر ۱۱۶ کیلومتر بهسازی راه ها، ۴۷۹ کیلومتر روکش آسفالت بزرگراهها و راههای اصلی و فرعی و روستايي، ۲۲۰ کیلومتر شانه سازي راهها  و تنظیم شیب شیروانی، لكه گيري ودرز گيري، مرمت ۱۵ دستگاه پلهاي بزرگ ، مرمت ۲۳۵ دستگاه  پلهاي كوچك، تعريض دو دستگاه پل محور كهورستان – بندرخمير، احداث سالن ورزشی اداره کل، احداث اداره راه و شهرسازی شهرستان بندرخمیر، تكميل و احداث ديوار كشي ساختمان اداره راه و شهر سازي سيريك ، احداث عوارضي آزاد راه بندر عباس – سيرجان، تكميل و مرمت راهدارخانه ها و... انجام شده است.

وی به پروژه های راهسازی اشاره کرد و بیان داشت: طی سه سال گذشته ۱۳۷ كيلومتر بزرگراه با هزينه دو میلیون و ۳۱۵ میلیون ریال، احداث ۸۸ کیلومتر راه اصلي با هزينه ۹۶۰ هزار میلیون ریال، احداث و بهسازي راههاي فرعي به طول ۳۱ كيلومتر با هزينه ۳۰ هزار میلیون ریال احداث سه دستگاه پلهاي بزرگ با ۲۱ دهانه با هزينه ۳۰۲ هزار ميليون ريال، احداث یک تقاطع غير همسطح با هزينه  ۸۰،۰۰۰ ميليون ريال صورت گرفته است.

شیری به پروژه های قابل افتتاح هفته دولت در حوزه فنی اشاره کرد و بیان داشت: امسال ۱۲ پروژه احداث شده که برای تکمیل آن ۱۳۷ میلیون ریال هزینه شده است.

رئیس شورای حمل و نقل هرمزگان همچنین به بخش مسکن مهر در هرمزگان اشاره کرد و بیان داشت: امسال یک هزار و ۴۴۵ واحد قابل بهره برداری است که با بهره برداری از این پروژه آمار مسکن مهر تکمیل شده طی سه سال اخیر به دو هزار و ۱۱۷ خواهد رسید.

وی همچنین گفت: در حوزه معماری و شهرسازی نیز اقدامات قابل قبولی از جمله تهیه طرح های جامع و تفصیلی شهرها میناب، جاسک، بستک، هرمز، هشتبندی و شروع بازنگری طرح تفصیلی شهر بندرعباس صورت گرفته است.

وی ابراز امیدواری کرد، با اقدامات در دست اجرا بتوان خدمات ارزنده ای را به مردم ارائه کرد.

رئیس شورای حمل و نقل هرمزگان همچنین به ارائه گزارش عملکرد حوزه های زیر مجموعه راه و شهرسازی در استان هرمزگان پرداخت و گفت: این تلاش ها حاصل خرد جمعی و برنامه های دولت تدبیر و امید بوده است.

نظر شما